Від чого залежить рухливість суглоба 

Від чого залежить рухливість кісток суглоба Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Що таке суглоб?

Суглоб — це природний дивовижний механізм рухомого сполучення кісток, в якому закінчення кісток відбувається в так званій суглобовій сумці.

Від чого залежить рухливість суглоба?

Ступінь рухливості суглоба залежить в повній мірі від особливостей його будови, та, насамперед, від форми суглобових поверхонь кісток. Суглоби прийнято класифікувати згідно їх форми. Прояв рухливості залежить від низки чинників. Головним чинником, який зумовлює рухливість суглобів — це анатомічний. Обмежниками рухів суглоба є кістки. Форма кісток багато чому визначає напрям і розмах кістки в суглобі (згинання, розгинання, відведення, приведення, супінацію, пронацію і повороти).

 Кулясті суглоби – це найбільш рухливі суглоби в людини. Вони мають величезну кількість осей свого обертання, які проходять через центри головки кістки, серед яких зазвичай виділяють три взаємно перпендикулярні:

1) поперечну, або фронтальну. Забезпечує рухливість суглобів  в області тулуба і голови. Відповідає за нахили назад і вперед.

2) переднезаднее, або сагиттальную. Забезпечує рухливість суглобів  в області кінцівок та тулуба голови. Відповідає за нахили убік, відведення і приведення кінцівок

3) вертикальну, або поздовжню. Забезпечує рухливість суглобів  в області кінцівок. Відповідає за повороти в сторони, які об’єднуються під загальною назвою – ротація.

Прикладом кулястого суглоба може слугувати плечовий суглоб.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися від чого залежить рухливість суглоба

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *