Види тварин, які зникають

Яким видам тварин і птахів, рослин загрожує зникнення, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Які види тварин зникають?

Учені б’ють на сполох — більше 40% тварин планети під загрозою повного зникнення. Ми пропонуємо Вам ознайомитися з деякими видами тварин, яким загрожує небезпека зникнення з вини людини.

  1. Борнейський і суматранський орангутанг

Ці два види орангутанга мешкають в лісах і знаходяться на межі вимирання. Але люди, займаючись надмірною вирубкою лісів і будівництвом доріг, привели до того, що тваринам просто-напросто немає де жити. Незважаючи на те, що створено національні парки, вирубка лісів триває нелегальним шляхом. Чисельність орангутангів за останні 75 років зменшилася на 80% і скорочується до сих пір.

2. Іспанська рись

Іспанська або іберійська рись перебуває в Червоній книзі і охороняється Міжнародним союзом з охорони природи. За останніми даними на планеті залишилося не більше 200 іспанських рисей. Критичність існування цих тварин полягає в тому, що за даними Ніколаса Гусмана — керівника Національного плану з порятунку рисі, дати потомство можуть тільки 22-32 самки. Зараз тільки від них залежить майбутнє цих тварин.

3. Білий носоріг

У природному середовищі існування у носорогів тільки один ворог — це людина, яка займається браконьєрством заради їх рогів. Ріг носорога є цінним товаром на чорному ринку, за нього можна отримати великі гроші — 30 000 $ за кілограм.

4. Китова акула

Точних даних щодо чисельності китової акули в природі немає. Вчені припускають, що на нашій планеті залишилося всього лише близько 1 000 особин. Причина їх зникнення — промисловий вилов акул, незважаючи на заборону в більшості країн. Щороку їх чисельність зменшується на 6%.

5. Сіфакі

Сіфакі — це лемур, що належить до сімейства індрієві. Мешкає тільки на Мадагаскарі. Зменшення їх чисельності зумовлено випалюванням і вирубкою лісів на острові, а також полювання на звірів заради їхнього хутра.

6. Шерстоносий вомбат

Завдяки діяльності людини шерстоносого вомбата залишилося не більше сотні особин. І тільки в одному з австралійських заповідників.

7. Дикий двогорбий верблюд

Насправді, дослідники припускають, що через якихось 20 років і двогорбий верблюд зникне назавжди, адже в світі їх залишилося не більше 1000 особин.

8. Амурський тигр

Амурський тигр є бажаним трофеєм для браконьєрів. На чорному ринку в Китаї кістка цього тигра прирівнюється до золота, так само як і шкура. На даний момент в дикій природі мешкає в 431 — 529 особин і було створено співтовариство з охорони амурського тигра.

9. Шкіряста черепаха

Ці воістину дивні тварини мешкають в морських глибинах і харчуються медузами. За їжею вони пірнають на велику глибину. Але через забруднення навколишнього середовища їх чисельність скоротилася з 115 тис. самок до 30 тис. А виною тому пластикові пакети, викинуті людьми — черепахи плутають їх з медузами і гинуть після поглинання пластика.

10. Газель-дама або Сахарська газель

Газель-дама практично повністю зникла з лиця землі з вини людини, яка полює за твариною. У дикій природі їх залишилося не більше сотні і ця цифра невпинно зменшується.

11. Поганки, індійська дрохва, райські птахи і нелітаюча качка

Ці птахи практично повністю зникли в Андах, Новій Зеландії. Причина тому браконьєрство заради задоволення і отримання красивого оперення, яке вважається дуже модним в висококультурних країнах. Безглуздий відстріл птахів, неконтрольований законодавством незабаром призведе до того, що наші діти дізнаються про них лише зі сторінок книг.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які види тварин знаходяться на межі зникнення.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *