Відкриття алхіміків

Відкриття алхіміків у свій час були дрсить значимими. Інормація у цій статті допоможе підготувати повідомлення про відкриття алхіміків.

Повідомлення про відкриття алхіміків

Алхімія — мати хімії. Зародилася алхімія в Олександрії в кінці IV століття до н.е Батьківщина алхімії — Древній Єгипет

Протягом багатьох століть (починаючи з II і аж до XVIII століття) олександрійські, арабські, а потім і європейські алхіміки намагалися знайти спосіб перетворення металів в золото. А ще вони шукали філософський камінь, прагнули створити еліксир вічної молодості і виростити гомункула.

Саме в алхімічних лабораторіях вперше були отримані сірчана, азотна і соляна кислоти, селітра і порох, «царська горілка» і багато лікарських речовин.

В ході своїх алхімічних експериментів Альберт Великий виділив чистий миш’як (1267 рік).
У 1270 році італієць Бонавентура вперше отримав розчин нашатирю в азотній кислоті або «царську горілку», здатну розчиняти золото.

Пальма першості в описі цинку належить Парацельсу. Він же ввів практику використання хімічних сполук в медицині. У пошуках філософського каменю Йоганн Глаубер виділив сульфат натрію або, як його називають, глауберову сіль.

Важливе відкриття зробив алхімік Вінченцо Касціароло. У 1620 році він знайшов в горах важкий камінь. З метою отримання золота, розжарив знахідку на вугіллі з додаванням селітри. Отриманий хімічний продукт, з характерним червонуватим світлом, згодом названий сірчанокислим барієм. У 1774 році з нього вперше виділили чистий барій.

І все ж у своїй гонитві за неможливим алхіміки зробили багато відкриттів. Так, Гебер описав метод отримання азотної кислоти, Ванноччо Бірінгуччо — сірчану кислоту (1540), а німецький алхімік Хенніг Бранд в 1669 році виділив фосфор (у ході експериментів з сечею). До того ж алхіміки шукали панацею — універсальний засіб від усіх хвороб і сприяли розвитку фармакології.

 Завдання алхіміків:

  • Приготування «еліксиру»
  • Приготування універсального розчинника
  • Відновлення рослин з попелу
  • Приготування світового духу-магічної субстанції, одна з властивостей якої було здатність розчиняти золото
  • Приготування рідкого золота

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *