Відкриття материків

В якій послідовності були відкриті материки європейцями, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Послідовність відкриття материків

Відкриття материків було послідовним і закономірним. Відомо, що на нашій планеті є 6 материків.

  1. Найбільшим з них є Євразія.
  2. Другим материком по територіальним розмірами — Африка. Її береги омиваються двома океанами — Атлантичним і Індійським.
  3. Двоє наступних материків, Південна і Північна Америка з’єднані Панамським перешийком.
  4. П’ятим материком є ​​Антарктида, яка покрита товстим шаром льоду. Це єдиний з усіх 6 континентів материк, де постійних жителів немає. На ньому створено велику кількість полярних станцій, вчені регулярно їх відвідують і ведуть спостереження.
  5. Австралія — ​​це останній і найменший материк на планеті.
Як континенти отримали свої назви?

Материки називалися європейцями, які їх відкривали. Точної дати відкриття Євразії і Африки немає. Відомо тільки те, що ще древні греки знали і поділяли Євразію на Азію і Європу. Європа ця частина території, яка перебувала на захід від Греції, а Азія перебувала зі східного боку. Африка стала відома світу після того, як римлянами була завойована південна частина узбережжя Середземного моря.

В кінці XV століття — початку XVI століття, а саме в 1492 році Христофор Колумб здійснив тривалу морську експедицію і відкрив Америку.

У XVII столітті голландськими мореплавцями було відкрито п’ятий континент, який вони назвали «Терра Аустралис Інкогніта». Це означає Невідома Південна Земля. П’ятим материком була Австралія.

На початку XIX століття кораблі під командуванням російських моряків М. П. Лазарева і Ф. Ф. Беллінсгаузена досягли берегів Антарктиди. Відкриту частину світу неофіційно називали «Землею, що лежить навпроти Арктики».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися хто і коли відкрив материки.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *