Відомі американські письменники

Відомі американські письменники та їхня творчість є прикладом успішних літературних досягнень.

Відомі американські письменники

До відомих американських письменників належать: Марк Твен, Джек Лондон, Ернест Хемінгуей, О.Генрі, Бланш Бартон, Едгар По,  Джон Стейнбек, Теодор Драйзер, Вільям Фолкнер, Рей Бредбері, Стівен Кінг, Ден Браун та інші.

Джек Лондон (1876-1916 рр.) — американський письменник, громадський діяч, соціаліст. Найбільш відомий як автор пригодницьких оповідань і романів. Творча спадщина налічує безліч творів, до них належать: «»Морський вовк» (1904), «Біле ікло» (1906), «Міжзоряний мандрівник» (1915) та ін.

Марк Твен (1835-1910 рр.) — американський письменник, гуморист, сатирик, публіцист, видавець. Найвідомішими творами є «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна».

Вільям Фолкнер писав, що він був «першим по-справжньому американським письменником, і всі ми з тих пір — його наступники», а Ернест Хемінгуей писав, що «вся сучасна американська література вийшла з однієї книжки Марка Твена, котра називається «Пригоди Гекльберрі Фінна».

О. Генрі (1862-1910 рр.) — американський письменник, майстер жанру оповідання. О. Генрі займає в американській літературі виняткове місце як майстер жанру оповідання. Перед смертю О. Генрі висловив намір перейти до складнішого жанру — до роману: «Все, що я писав досі, це просто пустощі, проби пера, в порівнянні з тим, що я напишу через рік». Герої Генрі різноманітні: мільйонери, ковбої, спекулянти, клерки, пралі, бандити, фінансисти, політики, письменники, артисти, художники, робітники, інженери, пожежники — змінюють один одного. Оригінальність О. Генрі виявилася в блискучому застосуванні жаргону, гострих слівець і виразів, і в загальній колоритності діалогів.

Творча спадщина: «Дороги, які ми вибираємо» (1904), «Дари волхвів» (1905), «Останній листок» (1907).

Ернест Хемінгуей (1899-1961 рр.) — американський письменник та журналіст, лауреат Нобелівської премії з літератури 1954 року, лауреат Пулітцерівської премії 1953 року.

Здобув широку популярність завдяки своїм романам та оповіданням, а також завдяки активному та наповненому пригодами життю. Його лаконічний та насичений стиль оповіді відіграв значну роль у літературі XX століття. У 1993 році на його честь названо малу планету 3656 Хемінгуей. За своє життя написав та опублікував 7 новел, 6 збірників оповідань та 2 документальні роботи. Додаткові роботи, які включають в себе 3 новели, 4 збірки оповідань, 3 документальні праці, опубліковано посмертно. Багато з його праць вважаються класикою американської літератури.

Сподіваємось, Ви знайшли потрібну інформацію в даній статті.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про людину

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *