Викопні рослини цікаві факти

Цікаві факти про викопні рослини, викладені в цій статті.

Викопні рослини цікаві факти

Викопні рослини жили на Землі близько 450 млн. років тому.

1. Дерево Гінкго відноситься до викопних рослин, проте наразі лише воно є єдиним живим представником своїх далеких родичів з Пермського періоду. Такі дерева існували на нашій планеті 65 млн років тому.

2. Виявляється в юрський період було дуже багато голонасінних та квітучих рослин (про що свідчать викопні решти), тому його вчені ще називають періодом садів. А наша уява, дивлячись фільми про динозаврів малювала зовсім іншу, більш похмуру картину.

3. Перші наземні рослини мають назву риніофіти.

4. Досліджуючи викопні рештки Гігантоптерид, папороті, вчені виявили, що перші квіткові рослини з’явились на нашій планеті в момент переходу від тріасового до юрського періоду.

5. У Новій Каледої збереглись реліктові екосистеми, і саме там росте рослина Амборелла волосоконіжка – рослина, яка із часів динозаврів зовсім не змінилась. Це справжня жива викопна рослина.

6. Скам’янілі рештки латаття датуються 130 млн років тому назад.

7. Коли було знайдено скам’янілі рештки мета секвої розсічено шишкової і досліджено цю унікальну рослину, вчені дуже здивувалися, зустрівши її в гірських ущелинах Китаю. Адже скільки років дана реліктова рослина вважалась давно вимерлою.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися цікаве про викопні рослини.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про рослини

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *