Віктор Близнець цікаві факти

Віктор Близнець цікаві факти з життя (біографії) українського письменника, автора багатьох дитячих творів Ви дізнаєтеся в цій статті.

Віктор Близнець цікаві факти

Віктор Близнець народився у селі Володимирівка Компаніївського району на Кіровоградщині. Був четвертою дитиною в селянській родині. Через війну та хвороби з шести дітей  серед живих залишилося троє.

Народження В. Близнеця у звичайній хліборобській родині, в пам’яті його матері пов’язане з голодом і наближенням Великодня. Вже по війні, залишившись без документів, на сімейній раді вирішили датою його появи на світ вважати 10 квітня 1933 року.

Віктор наполегливо вчився у школі, був надзвичайно працьовитий, вимогливий до себе, сором’язливий, скромний, не за віком розсудливий. Вчителі і учні любили його за надійність, органічне прагнення допомогти і порадити. І хоча всі науки хлопцю давалися легко, перевагу він все ж таки віддавав літературі.

До столиці Віктор Близнець приїхав із села у 1952 році,  щоб вступити до Київського університету.

1955 — студентом четвертого курсу одружується з киянкою Раїсою. Їй було 17, коли вони познайомилися. Віктор приходив до студентів — її сусідів по комунальній квартирі. «Ми були молоді, бідні, за теперішніми мірками просто злиденні», — згадувала пізніше дружина. Обоє їхніх дітей — старший Юрій і донька Ольга згодом стали біологами.

Перші роки сім’я Близнеців жили всі разом — із дружиною, її матір’ю та маленьким сином — в одній кімнаті, у комуналці в провулку поблизу Київського цирку. Там була страшна тиснява — стояли стіл, диван, дитяче ліжечко, розкладачка

Його університетськими друзями були – В. Симоненко, М. Сом, Т. Коломієць. У людях понад усе цінував гідність. Був щирий, добрий, але принциповий. Не мирився з неправдою, несправедливістю в житті, з сірістю – в літературі, що була для нього великим і святим ділом.

У 1970-ті роки Віктора Близнеця перестали друкувати, він досить важко це переживав. Він опинився фактично в ізоляції. Колеги, журналісти, письменники намагалися з ним не зустрічатися, щоб на них не впала пляма. Через ці події 1981, 2 квітня — Віктор Близнець наклав на себе руки.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *