Віктор Талаліхін

Талаліхін Віктор Васильович  біографія Героя Радянського Союзу, викладена в цій статті.

Біографія Віктора Талаліхіна

Талаліхін Віктор Васильович народився 18 вересня 1918 року в селі Теплівка, Саратовська область, в селянській родині. Коли хлопчикові виповнилося 6 років, вони переїхали в Власюк, а в 1993 році в Москву.

У віці 15 років Віктор пішов вчитися в училище, яке було при м’ясному комбінаті, де працював його батько. Закінчивши заклад, Талаліхін починає працювати в одному з цехів комбінату. У вільний від роботи час відвідує курси в планерно-льотній школі, мріючи зв’язати своє подальше життя з авіацією. Віктор з дитинства хотів зробити героїчний вчинок і вже будучи дорослим, вирішив стати льотчиком.

У 1937 році Віктора зараховують в Борисоглібське військове училище. Успішно закінчивши яке, він отримав звання — молодший лейтенант. Він брав участь у складі 27-ого винищувального авіаполку, третя ескадрилья, в радянській війні з фінами 1939-1940 років. Талаліхін проявив себе самостійним, сміливим і вмілим льотчиком, який зробив багато вильотів і збив 4 літаки ворогів. За це отримав орден Червоного Прапора.

Після війни з Фінляндією закінчив командирські курси авіаційних ланок і вступає в 177-ой авіаційний полк винищувачів. З початком війни з Німеччиною його поставили охороняти Москву в якості начальника І ескадрильї авіаполку.

7 серпня 1941 року вночі В. Талаліхін здійснив подвиг. Під час польоту на винищувачі над селом Коники він був першим льотчиком, який застосував таран проти літака ворога. Збивши німецьку літальну машину власним винищувачем, він встиг покинути кабіну падаючого літака з парашутом. Йому на наступний день присвоїли звання Героя Радянського Союзу. Він увійшов в історію як перший льотчик, який здійснив таран.

У період вересня-жовтня 1941 року Талаліхін збив ще три німецькі бомбардувальники.

Загинув Віктор Талалихин 27 жовтня 1941 року, в повітряному бою близько Кам’янки, особисто збивши німецький винищувач. Льотчик отримав поранення в голову і втративши керування над винищувачем, впав на землю. Віктору виповнилося всього 23 роки.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *