Вільгельм Рентген біографія та цікаві факти

Вільгельм Рентген біографія та цікаві факти з життя німецького фізика — експериментатора, новатора викладені в цій статті.

Вільгельм Рентген коротка біографія

Народився 27 березня 1845 року в містечку Леннепе, Пруссія, в сім’ї заможного торговця. У 1848 році його сім’я переїжджає до Голландії.

Вільгельм в 1862 році вступає в Утрехтську технічну школу. Прослухавши декілька курсів в Утрехтскому університеті, він вирішує вступати в 1865 році до Федерального техніко-логічного університету в Цюріху. Через 3 роки, закінчивши навчальний заклад, Рентген серйозно почав займатися наукою і вже через рік він захищає дисертацію в Цюріхському університеті на ступінь доктора.

У період з 1871 по 1873 рік Вільгельм працював у Вюрцбурзькому університеті.

У 1872 році Вільгельм бере в дружини Ганг Берту Людіг. У подружжя, на жаль, своїх дітей не було. В вирішили усиновити племінницю Рентгена, яка втратила батьків у віці 6 років. Також в 1872 році Вільям переходить працювати в університет Страсбурга, зарекомендувавши себе першокласним класичним фізиком-експериментатором.

У 1879 році його призначили на посаду професора Гессенського університету. Перебуваючи тут, фізик відкрив в 1885 році магнітне поле діелектрика в електричному полі, який пізніше назвали рентгенівський струм. Відкриття вченого довело, що створюється магнітне поле завдяки рухливим зарядам.

У 1888 році фізик повертається в університет Вюрцбурга в званні професора фізики і директора фізичного інституту, продовжуючи експериментувати. У 1894 році Рентген був обраний на пост ректора навчального закладу. В цей же час Вільгельм приступає до дослідження електричного заряду, що виникає в вакуумних скляних трубках. Через рік після початку експериментів він відкрив ікс-промені, які через деякий час були названі в його честь. Продовжуючи проводити експерименти з променями, він покращив конструкцію трубки з можливістю робити фотографії.

В 1901 році він стає першим лауреатом на Нобелівську премію в галузі фізики. Також Рентген досліджував властивості газів, рідин, електромагнітних явищ і кристалів. Ним було написано 58 статей. У 1920 році після смерті дружини, Вільгельм Рентген пішов у відставку.

10 лютого 1923 року вчений помер.

Вільгельм Рентген цікаві факти

Нобелівську премію отримав у віці 56 років

Вільям Рентген не мав шкільного атестата. Його вигнали з останнього класу технічної школи за те, що відмовився назвати свого товариша, який намалював нешанобливу карикатуру на нелюбимого викладача.

Король Баварії за його наукові відкриття подарував йому дворянський титул. Але вчений відмовився. Так само як і від інших нагород, в тому числі грошових. Свою старість він зустрів в бідності.

Докторську дисертацію захистив в 24 роки.

Перш ніж відкрити рентгенівські промені Вільям не виходив зі своєї лабораторії цілих 1.5 місяці.

Іменем вченого названо не тільки винайдені ним промені, але і кратер на Місяці.

Перший рентгенівський знімок був зроблений 23 січня 1896 року. Дружина стала моделлю на знімку, знімок її руки з обручкою облетів весь світ.

Жоден свій винахід він не запатентував, вважаючи, що все це належить світу.

У 1872  Рентген одружився з Ганною Бертою Людвіг, донькою власника пансіону, яку він зустрів в Цюріху, коли навчався у Федеральному технологічному інституті. Не маючи власних дітей, подружжя удочерило 6-річну Берту, дочку брата Рентгена.

Рентген доглядав за своєю хворою дружиною до самої її смерті.

Студенти не любили його за похмурий вигляд і сухі, нудні лекції.

Рентген був людиною аскетичної скромності, він цурався почесних звань.

Він любив бувати на природі, багато разів відвідував під час відпусток Вейльхайм, де здійснював сходження на сусідні баварські Альпи і полював з друзями.

Рентген народився на кордоні Голландії. Його кошти, в тому числі і Нобелівська премія, перебували в іноземній валюті. Коли під час війни влада зажадала здачі валюти, Рентген віддав все, що мав; інфляція знецінила все інше. В останні роки жив у бідності.

Він помер від раку внутрішніх органів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *