Вільям Барроуз біографія

Вільям Барроуз біографія українською мовою скорочено американського письменника викладена в цій статті.

Вільям Барроуз біографія

Вільям Сьюард Барроуз народився 5 лютого 1914 року в місті Сент-Луїсі (штат Міссурі) в родині відомих промисловців.

Барроуз навчався в приватних середньоосвітніх школах у Міссурі і Нью-Мексико. Уже в дитинстві хотів стати письменником.

З 1932 до 1936 року Берроуз навчався в Гарвардськім університеті на факультеті англійської літератури, де отримав ступінь бакалавра. Написав кілька праць з етнології таархеології. Після навчання подорожував по Європі.

З 1936 по 1937 роки Берроуз відвідував медичну школу при Віденськім університеті. В той час познайомився й незабаром одружився з єврейкою Ільзе Клаппер, щоб допомогти їй перебратися до США, рятуючись від переслідування з боку нацистів.

Перший роман «Джанкі» (Junkie, 1953) розповідає про його пристрасть до героїну й переїзд до Мексики, де 1951 року він ненароком убив свою дружину. Згодом 1954 року оселився в Танжері й написав найвідоміший роман «Ланч оголених» (Naked Lunch, 1959). У Парижі він розробив уривчасту техніку письма, результатом чого стали його науково-фантастична трилогія «М’яка машина» (The Soft Machine, 1961), «Квиток, що вибухнув» (The Ticket That Exploded, 1962), «Нова експрес» (Nova Express, 1964).

Пізні твори автора: «Міста червоної ночі» ( Cities of the Red Night, 1981) , «Простір мертвих доріг» (Place of the Dead Roads, 1984), «Інтерзона» (Interzone, 1989), і автобіографічна робота «Моя освіта. Книга снів» ( My Education, 1995).

Вільям Барроуз помер 2 серпня 1997 в віці 83 років від наслідків перенесеного їм днем раніше інфаркту міокарда. Письменник похований поруч з членами своєї сім’ї на кладовищі Bellofontaine в Сент-Луїсі

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *