Вільям Блейк біографія

Вільям Блейк біографія і творчість англійського поета, художника і гравера.

Вільям Блейк коротка біографія

Народився 28 листопада 1757 в Лондоні в сім’ї торговця. У Лондоні він прожив все життя.
Починав як гравер і рисувальник. У 1778 році вступив до Королівської академії і в 1780-м в перший раз взяв участь в академічній виставці, представивши акварель «Смерть графа Гудвіна».

З 1787 р почав захоплюватися містикою через смерть улюбленого брата Роберта, а також через дружбу з художником І. Г. Фюсли, який розробляв фантастичні теми.
1804-1818 роки — важкий період в житті Блейка. За доносом він був звинувачений у зраді, засуджений, але виправданий. Персональна виставка 1804 року успіху не мала, картини продавалися погано.

Зате потім слідують майже десять років визнання і слави, і перед смертю Блейк оточений поклонінням і шануванням молодих живописців.
Блейка можна назвати одним з перших теоретиків романтизму. Його поезія і живопис немов сполучна ланка між просвітництвом і романтизмом. Перші дві збірки віршів — «Поетичні начерки» (1783) і «Пісні невинності» (1789) — за духом цілком оптимістичні.

Його захопив дух Великої французької революції, і в 1791 Блейк почав працювати над поемою «Французька революція», яка залишилася незавершеною.
Згодом він напише «Пророчі книги» (1791-1820 рр.), В яких розповість про Французьку революцію і про боротьбу американських колоній Англії за незалежність, вдаючись до біблійних алегорій. Згодом оптимізм поступово починають змінювати сутінкові настрої ( «Пісні досвіду», 1794) і сатира ( «Прислів’я Пекла», 1793).
Основною ідеєю Блейка стає приведення людства до золотого віку через релігію-мистецтво, через пошук вищого розуму і краси не поза людиною, а в ньому самому.

Блейк жив в бідності і помер невизнаним 12 серпня 1827 року. В даний час Вільяма Блейка вважають одним з великих майстрів англійського образотворчого мистецтва і літератури

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *