Вінсент ван Гог біографія

Вінсент ван Гог біографія скорочено українською мовою  викладена в цій статті.

Вінсент ван Гог біографія коротка

Вінсент ван Гог (1853 — 1890) — нідерландський художник, постімпресіоніст.

Народився Вінсент 30 березня 1853 в Нідерландах. Першу освіту отримав в семирічному віці в сільській школі. Через рік він став навчатися вдома. А вже в 1864 році Вінсент покинув будинок, став вчитися в школі -інтернаті. Через два роки він перейшов до коледжу Тілбурга, де отримав перші уроки живопису. Але в 1868 році він, не витримавши розлуки, повертається додому.

У 1869 починає працювати в художньо-торговій фірмі в Гаазі. Через чотири роки його перевели в Лондонську філія тієї ж фірми. Там він став дуже успішним дилером. Але, дорогу до успішної кар’єри йому перегородила любов.

Вінсент Ван Гог втратив голову від кохання до доньки господарки квартири, в якій він жив. Коли Ван Гог дізнався, що вона заручена, став байдужим до всього.

Тимчасову розраду Ван Гог знаходить в релігії. Приїхавши до Голландії, він поступив вчитися на пастора, але через деякий час кинув навчання.

Навесні 1886 року, Вінсент їде до Франції, до брата. У Парижі знайомиться з багатьма художниками, серед яких були такі імена, як Гоген і Каміль Піссарро. Вся безнадійність життя в Голландії забувається. Ван Гог малює виразно, яскраво і швидко. Його поважають як художника.

Приблизно в 27 років Вінсент Ван Гог прийняв остаточне рішення стати художником. Його сміливо можна назвати самоучкою, але Вінсент багато працював над собою, вивчав книги, копіював картини.

Справи Ван Гога стрімко йшли вгору, але на його шляху знову встали невдачі … і знову через любов. Кузіна Ван Гога, Кея Вос, не відповіла художнику взаємністю. Додатково до всього, через неї художник сильно посварився зі своїм батьком. Сварка з батьком послужила причиною переїзду Ван Гога до Гааги, де у нього зав’язалися стосунки з жінкою легкої поведінки Клазіной Марією Хоорник. Вінсент прожив з жінкою один рік і хотів її навіть взяти в дружини. Шлюбу завадила сім’я, втрутилася в особисті справи Ван Гога.

Художник повертається на батьківщину, де живе два роки, а в 1886 році знову їде у Францію до свого брата. Його брат, якого звали Тео, підтримував Ван Гога морально і допомагав грошима. Варто сказати, що Франція була другою домівкою для Вінсента. Він прожив в цій країні останні 4 роки свого життя.

У 1888 році відбулася сварка з Гогеном, в результаті якої, на грунті психічного розладу, Ван Гог відрізав собі частину вуха. Хоча версій цієї історії дуже багато і достовірно ніхто не знає, що саме сталося між Ван Гогом і Гогеном. Можливо, це алкоголь зробив свою справу, адже художник багато пив. Наступного дня Ван Гога помістили в психіатричну клініку.

Навесні 1890 Вінсент Ван Гог покинув клініку для душевнохворих, але незабаром психічний розлад знову дав про себе знати.

27 липня 1890 Вінсент Ван Гог покінчив життя самогубством, вистріливши собі в груди з пістолета.

Зараз полотна Ван Гога є одними з найдорожчих творів сучасного мистецтва і прикрашають собою найзнаменитіші музеї світу.

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *