Вінстон Черчилль біографія скорочено

Вінстон Черчилль біографія скорочено відомого державного діяча Великої Британії викладена в цій статті.

Вінстон Черчилль біографія коротко

Вінстон Леонард Спенсер-Черчиль народився 30 листопада 1874 року у палаці Бленгейм, Вудсток, Оксфордшир в заможній і впливовій сім’ї. Черчиль навчався у приватних школах і продовжив освіту у Королівській військовій академії у Сандгерсті, по закінченню якої отримав звання молодшого лейтенанта і відправився служити в Південну Індію.

Недовго він проходив військову службу в гусарському полку — його відправили на Кубу. Там Уїнстон був військовим кореспондентом, друкував статті. Потім вирушив на військову операцію з придушення повстання пуштунських племен. По закінченню військових дій вийшла книга Черчілля «Історія Малакандского польового корпусу», яка принесла йому не тільки успіх, але і солідний гонорар.

Роком пізніше письменник вирішує піти з військової кар’єри і виставити свою кандидатуру на виборах до парламенту. Однак, виступаючи від партії консерваторів, він програє ці вибори і відправляється до Південної Африки в якості військового кореспондента газети «Морнінг пост». Потім він проводить якийсь час у США, де читає лекції, а на виручені гроші вирішує почати власну політичну кар’єру в Британії.

У 1908 році Черчілль знайомиться зі своєю майбутньою дружиною — Клементиною Хоузьер. У цьому ж році вони повінчалися, і згодом у подружжя було п’ять дітей.

У 1911 році Вінстона призначають першим лордом адміралтейства. У роки першої світової війни він формує Королівські військово-повітряні сили Британії. У 1919 році він отримує посаду військового міністра і міністра авіації. У 1920-і роки Черчілль працює в основному в парламенті, займаючи різні посади, і захоплюється живописом.

Прем’єр-міністром Великобританії Вінстон Черчилль обирався двічі. Перший раз у віці 65 років, відразу після відставки уряду Чемберлена. І другий раз у віці 77 років, коли в 1952 році влада повертається до консерваторам. Під час його перебування на посаді прем’єр-міністра, в 1941 році Великобританія підписала з СРСР угоду про спільні дії проти фашистської Німеччини. Потім була підписана Атлантична хартія з США, до якої пізніше приєднався і Радянський Союз.

У 1953 році сама королева Єлизавета удостоїла політика лицарським титулом, і він став сером Уїнстоном Черчіллем. Тоді ж він удостоївся Нобелівської премії в галузі літератури. У 1955 році у віці 80 років він іде у відставку і присвячує багато часу живопису та літературі. Незабаром виходить у світ його чотиритомне творіння — «Історія англомовних народів».

Помер Уїнстон Черчілль у Лондоні 24 січня 1965 року в віці 90 років і був похований в Блейдоні, недалеко від Бленгеймського палацу. За даними опитувань, проведених компанією Бі-бі-сі, він є найвизначнішим британцем в історії.

Автор: Гнатюк У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *