«Віра, або Нігілісти» скорочено

«Віра, або Нігілісти» скорочено п’єсу Оскара Вайлда ви можете прочитати в цій статті.

«Віра, або Нігілісти» короткий зміст

Пролог

Віра — офіціантка у батьковій таверні, яка розташована по дорозі на табори Сибіру. Партія в’язнів зупиняються у таверні. Віра зразу ж впізнає серед в’язнів свого брата Дмитра. Він просить її поїхати в Москву та вступити в лави нігілістів (терористичної групи, що намагається вбити Царя) і таким чином помститися за його ув’язнення. Вона разом зі слугою свого батька Михаїлом вирушають, для того, щоб долучитися до діяльності нігілістів.

Дія I

Декілька років опісля, Віра стає найкращим асасином нігілістів. Вона закохана у свого товариша-нігіліста на ймення Алексій, однак, нігілісти дають обітницю ніколи не одружуватись. Солдати хочуть заарештовують нігілістів на їхній нараді, але Алексій перешкоджає цьому, відкривши свою справжню особу: він — царевич, наслідник російського трону. Цим вчинком він здобуває повагу Віри та ненависть нігілістів.

Дія II

Під час наради, цар Іван та його жорстокий міністер Павло Мараловський критикує царевича Алексія за його демократиний нахил. Коли цар виходить на балкон, його вбиває Міхаїл.

Дія III

Алексій сходить на трон та висилає Павла Мараловського на заслання не до Сибіру, а в Париж. Мараловський вступає в лави нігілістів, щоб таким чином помститися царевичу. Вірі дають завдання вбити молодого царя. Вона має проникнути в палац, заколоти царя і викинути окривавлений кинджал через вікно як сигнал для спільників, що чекають її внизу. Якщо вана не зможе зробити цього, спільники ввірвуться в палац та вб’ють його самі. Віра все-таки не хоче вбивати свого коханого.

Дія IV

Алексій повертається до свого палацу після коронації, маючи намір врешті-решт навести справедливість у Росії під час свого правління. Віра заходиь в палац, тримаючи ніж на поготові. Алексій просить її руки. Вона погоджується, але в той самий момент вона чує лемент своїх спільників, що чекають на сигнал. Вона вдаряє себекинджалом та викидає його через вікно, щоб задоволені спільники пішли.
Алексій: Віро, що ти зробила?
Віра: Я врятувала Росію.[помирає]

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *