«Володар бліх» Гофман скорочено

«Володар бліх» (Meister Floh) — роман німецького письменника Е. Т. А. Гофмана. Написаний в 1821-1822. Останній великий твір письменника.

«Володар бліх» Гофман скорочено

Дія роману відбувається у Франкфурті-на-Майні. Кожен герой роману має свого окультного двійника. У повсякденному житті це служиві і ремісничі люди, комівояжери або вчені, а в містичному плані — це маги і генії, персоніфікації таємничих сил природи, рослин, мінералів і тому подібного.

Головний персонаж — це дивак Перегрінус Тис, який живе усамітнено і цурається жінок. У різдвяну ніч він влаштовує сам собі свято, немов уявляючи себе маленьким хлопчиком, накупив масу солодощів та іграшок, які потім роздасть дітям бідняків. В ту ж ніч він зустрічає таємничу незнайомку, яка зізнається йому в любові і вимагає повернути їй таємничого в’язня, який нібито врятувався у Тиса. Виявляється, що сам того не знаючи, Тис дав притулок володарю бліх, який до цього був бранцем містичного двійника голландського натуровипробувувача Левенгука. Незнайомка, що представляється як Дертьє Ельвердінк, є в окультному плані принцесою Гамагея, підступно вбитою принцом п’явок і врятованою спільними зусиллями повелителя бліх, професора ван Левенгука, генія Тетела і Будяка Цехеріта. Кожен з цих персонажів претендує на володіння прекрасною принцесою. В сучасності кожен з учасників цієї колізії бере участь як людина зі світу буденності.

В результаті численних пригод Перегрінус Тис знаходить знання про себе самого як містичного короля Секакіса, що володіє могутнім талісманом. Він знаходить і своє особисте щастя з дівчиною з бідної сім’ї чесного палітурника, якому він допомагав довгий час, даруючи його дітям розкішні подарунки на свята. А його друг Пепуш, або ж Будяк Цегеріт, одружується на прекрасній Гамагеї, і в ту ж ніч вони перетворюються в чортополох і тюльпан, ніжно обнявши один одного.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *