Володимир Дрозд цікаві факти

Володимир Дрозд цікаві факти з життя українського письменника — шестидесятника викладені в цій статті.

Володимир Дрозд цікаві факти

1. Володимир Дрозд будучи ще молодим 23-річним юнаком видає свою першу книгу оповідань та новел під назвою «Люблю сині зорі», яка вийшла друком у 1962 році і після цього його одразу було прийнято до Спілки письменників України.

Володимир Дрозд був людиною інтелігентною, незлобливою, з почуттям гумору. Любив покепкувати, але так, щоби не образити товариша. Мав веселу вдачу, зберіг дитинне сприйняття світу.

2. Як він любив говорити про себе «Син колгоспника з глухого поліського села» — який за свій талант та плідну працю став чудовим журналістом газеті району, добре закінчив університет та доріс до столичного відомого письменника. А такими досягненнями може похвалитись далеко не кожний.

3. Володимир мав дружину — поетесу Ірину Жиленко. На жаль, дітей у них не було.

4. Він є Лауреатом премії Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів, Лауреатом Шевченківської премії, Лауреатом Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф», яка була присуджена йому в 2017 році посмертно. Довідник цікавих фактів та корисних знань

5. Дрозд був першим головним редактором журналу «Київ».

6. Його основні твори — «Парость», «Люблю сині зорі», «Маслини», «Люди на землі», повісті «Ирій», «Земля під копитами», «Музей живого письменника», «Самотній вовк», «Крик птаха у сутінках», «Балада про Сластьона», «Три чарівні перлини», романи «Ритми життя», «Катастрофа», «Дорога до матері», «Добра вість», «Люди на землі», «Новосілля», «Спектакль» та «Листя землі».

7. Він належить до плеяди письменників-шестидесятників.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Володимира Дрозда.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *