Володимир Дубровський характеристика

Образ Володимира Дубровського — один з найбільш сміливих, мужніх і благородних героїв у творчості А. С. Пушкіна, центральний персонаж розбійницького роману «Дубровський»

Володимир Дубровський характеристика героя

Володимир Дубровський — єдиний син Андрія Гавриловича, спадковий дворянин, молодий, освічений корнет і випускник Кадетського корпусу.

Будучи в Петербурзі, 23-річний Дубровський отримує сумні звістки з дому: про хворобу батька і про беззаконне відняття їхнього маєтку Кистеневки на користь багатого сусіда Кирила Троєкурова. Герой відправляється додому, застає батька при смерті. Він бере ведення справ в свої руки. Розриває всі відносини з Троєкуровим, після смерті батька наказує спалити свій дім, який по суду відійшов ворогові.

Усі селяни, що працювали у Дубровских, відмовилися служити новому панові Троєкурову і залишилися служити Володимиру. Тоді, вирішивши помститися за батька, він організував розбійницьку зграю, яка тримала в страху всіх навколишніх поміщиків. Однак ця група бандитів вела себе досить дивно. Вони нікого не вбивали, ніколи не грабували нужденних, а тільки дуже багатих і заслуговуючих того людей.

Але доля підготувала для нього випробування — кохання до Марії Троєкурової. Заради Маші герой навіть пробачив свого ворога — Троєкурова.
Але Троєкуров посватав дочку за багатого старого-князя Верейського. Маша просить Дубровського викрасти її. Дубровський дуже переживає, адже його кохана буде дружиною розбійника, хоча гідна набагато більшого. При всьому цьому в душі Дубровського немає почуття помсти до Троекурова.Він давно пробачив його як дворянин і благородна людина. От тільки соціальні умови, доля по відношенню до Дубровського безчесна.

Істинна трагедія Дубровського полягає в тому, що чесний російський дворянин, прив’язаний до рідного дому, до думки про сім’ю, поставлений в безвихідне становище. Для нього немає шляху, де б він міг бути щасливий. У фіналі Дубровський втрачає Машу — розбійники спізнилися, і дівчину повінчали з Верейским. В сутичці з урядовими військами, які давно розшукували Дубровського та його зграю, героя поранять. Він розпускає своїх селян, сам же «переховується за кордоном». Його від’їзд — знак не тільки його особистого поразки, але і поразки всієї Росії. Усе найкраще зникає з країни, винуватці їх гонінь залишаються.

Головний герой повісті Дубровський — образ вельми привабливий. Саме таким: чесним, шляхетним, сміливим, добрим і ніжним представив нам його Пушкін.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: 7клас
Коментарі:
  1. 2 года ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *