Володимир Великий цікаві факти

Володимир Великий цікаві факти про великого князя Київського (979–1015), правителя і хрестителя Київської Русі.

Володимир Великий цікаві факти

Розширив межі столиці Києва, збудував Десятинну церкву (996).

Першим із руських князів розпочав карбувати власну монету.

Використовував особистий знак «тризуб», що став гербом України.

Заснував фортифіковані міста — Володимир (988), Володимир-на-Клязьмі (990), Переяслав (992) та інші.

 

Існує красива легенда, що князь Володимир відправив своїх послів в різні країни для тестування  різних релігій. Посли, які перебували в Греції з великим захопленням розповідали про храм святої Софії. «Не знаємо на небі чи ми були чи на землі.Володимир, на якого, справили враження ці слова вирішив прийняти грецьке католицтво.

В 988 році військо князя Володимира обложило візантійське місто Херсонес у Криму. Володимир зажадав від грецьких імператорів віддати йому в дружини їх сестру — царівну Анну. І для цього обіцяв охреститися. Імператори відповіли згодою.

Незадовго до весілля Володимир несподівано осліп. Як тільки Володимир охрестився, він прозрів і вигукнув: «Тепер побачив я Бога істинного». Після хрещення Володимир повінчався з царівною Анною.

До Києва Володимир повернувся з грецьким і болгарським духовенством. Володимир хрестив киян на берегах Дніпра. Він зробив християнство — панівною релігією. Кумири язичницьких богів були відкинуті, спалені або кинуті в річку. На їхніх місцях стали будувати християнські церкви.

Сам Володимир, який був в молодості розпусним і жорстоким, духовно переродився після хрещення. Він жив «у страху Божому», перейнявся любов’ю до ближнього, роздавав бідним рясну милостиню з княжої казни і не наважувався страчувати навіть розбійників. У народній пам’яті князь Володимир залишився як Володимир Красне Сонечко, його оспівували у багатьох російських баладах.

Після того, як Володимир Великий прийняв християнство, він потратив свої зусилля на захист батьківщини від печенігів — степових кочівників.

Помер у Берестовському палаці за Києвом.

Канонізований Католицькою і Православною церквами як рівноапостольний святий.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *