Волт Дісней біографія українською

Волт Дісней коротка біографія великого мультиплікатора і засновника найбільшої імперії Дісней

Волт Дісней біографія на українській

Народився 5 грудня 1901 в Чикаго, в сім’ї бідного ірландського іммігранта. Малювати почав у 7 років. Ріс на фермі в штаті Міссурі, пізніше сім’я перебралася в Канзас-Сіті, де Дісней і почав в 1919 кар’єру художника, займався рекламою, а в 1920 створив першу невелику кінокомпанію.

У 1923 з 40 доларами в кишені, відправився до Голлівуду, де вони з братом Роєм відкрили кіностудію в переобладнаному гаражі. Незабаром їм вдалося отримати велике замовлення з Нью-Йорка і перебратися в інше приміщення. У 1925 одружився на одній зі своїх службовців, у них народилися дві дочки. Кар’єра складалася вдало, він вже створив кілька анімаційних персонажів, в тому числі і кролика Освальда, але в результаті обману втратив авторські права.

Але незабаром Дісней створив нового популярного героя — мишеня Міккі. Міккі Маус вперше з’явився на екрані в 1928 році Дісней якраз закінчував свій другий німий мальований фільм, коли в кіно прийшов звук. І наступний фільм з Міккі Маусом став звуковим — перший звуковий мультфільм це був Пароходик Вілі.

У 1929 Дісней випускає «Наївні симфонії», в якому з’являються нові друзі Міккі — Мінні-Маус, Дональд Дак, Гуфі і Плуто. Першим кольоровим мультфільмом стає найпопулярніший мультфільм «Квіти і дерева», який приносить своїм творцям премію «Оскар». Пісня з мультфільму 1933 року «Троє поросят» — «Хто боїться великого злого вовка?», що прозвучала в титрах, стала неофіційним гімном країни в самий розпал Великої депресії.

21 грудня 1937 в Лос-Анджелесі відбулася прем’єра першого повнометражного мультиплікаційного фільму «Білосніжка і сім гномів». Навіть незважаючи на Депресію, він збирає небачену суму в 1 мільйон 499 тисяч доларів США і завойовує відразу вісім «Оскарів». Протягом наступних п’яти років, студія «Walt Disney» створює цілий ряд повнометражних анімаційних фільмів: «Піноккіо», «Фантазія», «Думбо і Бембі».

У грудні 1939 р в м Бербанке відкривається підрозділ «Walt Disney Studios». Але в 1941 компанію очікують неприємності, пов’язані зі страйком аніматорів «Disney». Багато з них згодом звільняються, і оговтатися від цієї втрати компанія зможе лише через кілька років.

Під час Другої світової війни студія Діснея переключилася на випуск пропагандистських та навчально-інструктивних фільмів на замовлення уряду.

У 1950 р з’являється «Попелюшка», а за нею «Аліса в Країні чудес» (1951 р.), «Пітер Пен» (1953), картина за участю живих акторів під назвою «Острів скарбів» (1950), «Леді і бродяга» (1955), «Спляча красуня» (1959) і «101 далматинець» (1961). У загальному Дісней вводить в світ мультиплікаційного кіно більше сотні нових героїв.

Дісней був одним з перших, хто став використовувати телебачення в розважальних цілях.

Студія Діснея в кінці 1950-х — початку 1960-х поступово переключилася на виробництво документальних видових фільмів, в їх числі Жива пустеля і Зникаюча прерія.

Одним з останніх великих підприємств Діснея стало створення парку атракціонів. Каліфорнійський Діснейленд був відкритий в 1955; другий парк, у Флориді, вже після смерті Діснея, в 1971.

Помер Дісней в Лос-Анджелесі 15 грудня 1966

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *