Вольтер біографія коротко

Скорочено біографія Вольтера на українській мові наведена в цій статті, та донесе важливі події в житті письменника.

Вольтер (Марі Франсуа Аруе) біографія коротко

Народився Франсуа-Марі 21 листопада 1694 в Парижі в родині чиновника. Освіту здобув в єзуїтському коледжі. Після цього, не дивлячись на бажання батька, не став юристом, а зайнявся літературною діяльністю. Вольтер писав гострі сатиричні вірші, через які кілька разів потрапляв до в’язниці.
Звільнившись з в’язниці, в 1726 році виїхав до Англії на 3 роки. Розширивши свої знання про філософію, науку, літературу Англії, Вольтер, повернувшись до Франції, видав «Філософські листи». Цей твір заборонили, тому автор виїхав до Лотарингії, щоб уникнути покарання. Там він знайшов прихисток у маркізи дю Шатле (з якою прожив 15 років). Звинувачений в знущанні над релігією  (поема «Світська людина»), Вольтер втік до Нідерландів.

У 1746 Вольтер був призначений придворним поетом і історіографом, але, порушивши невдоволення маркізи де Помпадур, порвав з двором. Через ці події оселився в Берліні. Тут іронія Вольтера також не знайшла місця, йому довелося виїхати до Швейцарії, де і провів решту життя у власному маєтку на околицях Женеви. dovidka.biz.ua Вольтер листувався з найсильнішими монархами світу — Катериною II, Фрідріхом II, Густавом, Людовиком XV і Людовіком XVI.

Серед найвідоміших філософських робіт Вольтера — «Проблеми Енциклопедії». Він написав 28 трагедій. Наприклад, «Едіп», «Цезар», «Магомет», «Семіраміда», «Танкред». Серед інших відомих творів Вольтера — «Задіг або доля», «Кандид», «Орлеанська діва».

Останні дні Вольтера були наповнені фізичним болем — він помирав від раку. Помер письменник і філософ 30 травня 1778.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *