Як чистити срібло?

Напевно важко знайти людину у котрої б не було виробів зі срібла: прикраси, столове срібло, статуетки, срібні монети та інші вироби з цього металу. Але під впливом зовнішніх факторів таких як неправильне зберігання срібла , реакція срібних виробів з сіркою, проба срібла та індивідуальні особливості організму -власника.

Часто виникає питання , чому у деяких людей срібло темніє дуже швидко, а у інших роками залишається у відмінному стані. Відповідь досить проста , у людей з підвищеним вмістом сірки в поті — срібло темніє швидше, а у людей з підвищеним вмістом азоту в поті може не темніти зовсім. Так само велику роль відіграють дбайливе ставлення до срібних виробам і довкілля в якому вони знаходяться.

Виявляється срібні вироби не так складно почистити і надати їм вигляду нового виробу і тому для тих хто бажає почистити срібло самостійно надаємо наступні поради та «рецепти».

Як правильно чистити срібло у домашніх умовах

Як чистити срібло нашатирним спиртом:
Один з найпоширеніших способів , це чищення срібла нашатирним спиртом. Купуємо в аптеці 10%-й нашатирний спирт і відмочується в ньому срібний виріб 10 -15 хвилин . Зазвичай , цей спосіб допомагає і не забирає багато часу і сил. Після промиваємо виріб водою та сушимо.

Чистимо срібло сірчаною кислотою:

Цей спосіб доцільно використовувати , якщо з якихось причин дістати сірчану кислоту для Вас простіше чи вона є в наявності. Наприклад розбавити водою сірчану кислоту для акумуляторів. Далі в 10% -му розчині сірчаної кислоти необхідно прокип’ятити виріб , потім промити його водою.

Чистимо срібло лимонною кислотою:

Відмінний і доступний спосіб чищення срібла , це кип’ятіння срібного вироби в розчині лимонної кислоти. Для цього беремо літрову банку , наливаємо в неї води 0.5- 0.7л . Висипаємо туди 100гр. лимонної кислоти і ставимо банку на водяну баню. Беремо шматочок мідного дроту і кидаємо його у воду. Так само можна загнути дріт на горлечко банки і загнути інший кінець , щоб їм можна було зачепити срібний виріб і під час кип’ятіння діставати його з ємності і контролювати процес » готовності». Кип’ятимо 15 -30хвилин , промиваємо водою. Можна ще промити в розчині соди.

Чистимо срібло содою:

Наливаємо в кухлик 0.5 літра води , висипаємо туди 1-2 столові ложки харчової соди. Перемішуємо і ставимо на вогонь. Як закипить вода кидаємо в неї шматочок звичайної фольги для приготування їжі. Слідом кидаємо у воду срібний виріб . Через 10-15 секунд виріб можна діставати , воно буде блищати. Промити водою.

Чистимо срібло кока — колою:

Кажуть кип’ятіння срібла в кока -колі в перебігу 3-5 хвилин ефективно видаляє темну плівку з срібла. Якщо Ви пробували чи спробуєте прохання залишити коментар щоб спростувати чи підтвердити можливість чищення срібла кока-колою.

Чистимо срібло сіллю:

Також є поради з очищення срібла звичайної харчовою сіллю . Для цього знадобиться ємність в яку наливаємо 200мл. води і одну чайну ложку солі , перемішуємо і кладемо в неї срібло на кілька годин. Для прискорення процесу можна спробувати прокип’ятити в цьому розчині срібло хвилин 10-15. Промити водою.

Механічна чистка срібла:

До механічної чищенні срібла відносяться такі способи , які завдяки механічному впливу видаляють темну плівку з поверхні срібла.Даним способом не рекомендовано чистити дорогі срібні вироби , так як механічний вплив це зняття невеликого шару з поверхні , а зробити це не пошкодивши поверхню виробу досить складно. І хоча подряпини на сріблі від такого чищення будуть на стільки непомітні , що оком цього не побачити , все ж сам факт не є приємним.

Чистимо срібло канцелярським ластиком:

Спосіб приваблює своєю простотою і доступністю. Практично на будь-якому письмовому столі є ластик для олівців. Срібло полірується досить добре і швидко. Спосіб підходить для не складних срібних виробів. Плетений ланцюжок ластиком відполірувати буде дуже складно.

Чистимо срібло зубною пастою:
Плюси — доступність.

Мінуси — метушня з щіткою і мікроподряпини.

Спеціальні засоби для чищення срібла:

У ювелірних магазинах продаються різноманітні засоби для чищення та полірування срібних виробів. Переваги таких засобів згідно з рекламою це те, що вони не тільки видаляють забруднення і окиси на сріблі , але і створюють захисну плівку на поверхні виробу , яка в подальшому захищає його від впливу шкідливих факторів. Головною корисною перевагою такого чищення є те, якщо ви не звикли нікому довіряти і дуже переживаєте за власне срібло, то це надасть вас душевного спокою.

Якщо ви можете порадити користувачам інші способи правильного чищення срібла, прохання добавити їх у коментарях.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Поради

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *