Як мораль регулює відносини між людьми?

Як мораль регулює відносини між людьми? Як мораль впливає на поведінку людини? Відповіді на ці питання Ви дізнаєтеся в цій статті.

Як мораль регулює відносини між людьми?

Вплив моралі на відносини між людьми можна порівняти зі старовинним годинником на башті: зрушений з місця маятник приводить до руху велике коліщатко, яке, повільно обертаючись, змушує рухатися більш дрібні з прикріпленими до них стрілками. Маятник — це розпорядження моралі, а коліщатка — розум і серце.

Розбуджені мораллю, вони змушують кожного з нас оцінювати вчинки і слова, схвалювати або засуджувати їх. Тому ми розмірковуємо: «Петя вчинив добре, тому що був справедливим і чесним. А ось вчинок Саші не гідний поваги, тому що хлопчик сказав неправду ».

На нашу поведінку мораль впливає за допомогою норм (правил, приписів) і цінностей, які ми сприймаємо як зразки. Схвалюючи або засуджуючи, мораль виступає велінням, спонуканням, як потрібно робити або думати, щоб людина була Людиною. Саме тому моральні установки мають форму спонукальних пропозицій: «Шануй батька і матір!», «Люби ближнього як самого себе!», «Не роби іншому того, чого собі не бажаєш!»

Таким чином, мораль дає можливість співвіднести наші реальні вчинки з зразковими. Найсуттєвішою особливістю моралі є те, що вона спонукає кожного з нас самому оцінювати вчинки, вибирати між добром і злом. Ви вже знаєте, що на сторожі моральності кожної людини стоїть її совість.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *