Як навчитися розмовляти англійською?

Як навчитися говорити англійською мовою самостійно? Це питання задають собі учні та студенти, для яких мовний бар’єр стає перепоною у вивченні мови.

Розмовна англійська дуже важлива, адже деякі з легкість засвоюють граматику, але відповісти самостійно на питання їм досить важко. Ця проблема може виникати через вузький словниковий запас,  через брак розмовної практики і психологічний бар’єр.

Ось прості та ефективні поради, які допоможуть вам удосконалювати розмовну англійську мову.

Як навчитися розмовляти англійською?

Як навчитися говорити англійською мовою самостійно? 11 рекомендацій для «мовчунів»

1. Вчимо нові слова

Очевидно, що чим більше слів ви знаєте, тим більше розмовних тем вам доступно, тим точніше ви можете висловити свої думки. Тому, захопившись розмовною практикою, не забувайте про поповнення свого словникового запасу.

2. Вивчаємо синоніми і антоніми

Щоб ваша мова була багатою і красивою, під час вивчення нового слова подивіться в словник, де вказані його синоніми і антоніми, наприклад Merriam-Webster. Групи синонімів запам’ятовуються легше, ніж окремі не зв’язані за змістом слова.

3. Вчимо фрази

Якщо запитати сучасних поліглотів, як навчитися говорити англійською мовою швидко, багато з них дадуть однаково: «Вчіть фрази-кліше, мовні конструкції і фразові дієслова». Такі вирази, як Let’s talk briefly about … (Давайте поговоримо коротко про …), I am tempted to think that … (Я схильний думати, що …), I’ve got an impression that .. . (У мене враження, що …) допоможуть вам почати розмову грамотно і красиво.

4. Активізуємо словниковий запас

Активний запас — ті слова, які ви використовуєте в мові або на листі, пасивний — розумієте з чужої мови або при читанні, але самі не використовуєте. Чим більше ваш активний словниковий запас, тим більше у вас способів самовираження, тим більше ви можете сказати. Працюйте над його розширенням: вчіть нові слова і «активуйте», привносите їх у свою мову.

5. Удосконалюємо вимову

Працюйте над вимовою: якщо ви плутаєте звуки або вимовляєте їх нечітко, ймовірність того, що вас зрозуміють, значно знижується. Хочете говорити правильно? Значить, наслідуйте мови тих людей, які говорять правильно. Можете наслідувати своєму викладачеві англійської, дикторові BBС, улюбленому акторові або англомовному одному, якщо такі є. Коли навчитеся чітко вимовляти звуки, у вас пройде страх бути незрозумілим, і ви не будете відчувати збентеження від свого акценту.

6. Слухаємо навчальні аудіозаписи

Вся принадність навчальних аудіозаписів в тому, що ви можете фактично без усяких зусиль освоїти кілька корисних розмовних фраз. Досить встановити собі на смартфон додаток для вивчення англійської  і слухати по дорозі на роботу, під час обідньої перерви, в поїздці, під час шопінгу і т. д. Радимо прослуховувати одну і ту ж запис по кілька разів, а якщо є можливість, то і повторювати за диктором. Цей простий  спосіб дозволить вам вивчити фрази з справжньої «живої» англійської мови.

7. Дивимося відеоролики, фільми

Працюйте з роликами приблизно таким же чином, що і з аудіозаписами. Дивіться відео, слухайте, ЯК і ЩО говорять носії мови, і повторюйте за ними.

8. Співаємо пісні

Улюблені пісні англійською мовою можуть допомогти вам у вдосконаленні навички говоріння. Знайдіть текст пісні і включіть улюблений хіт. Слухайте виконавця і повторюйте текст за ним. Постарайтеся встигнути за темпом мови співака і в той же час вимовляти слова максимально чітко. Така вправа допоможе вам прискорити темп мови і трохи відволіктися від виконання граматичних вправ.

9. Читаємо вголос

Читання вголос працює аналогічно прослуховуванню відео і аудіо, тільки тепер ви самостійно читаєте текст. У результаті запам’ятовуються нові слова і фрази. Почати можете з казок та коротких оповідань

10. Говоримо якнайчастіше

Чим більше ви будете спілкуватися англійською мовою, тим швидше досягнете швидкості мови. Ви можете домовитися з друзями про спільні тренування.

11. Записуємо свій голос

Виберіть яку-небудь тему (наприклад розповідь про вашу улюблену книгу, фільм)іі запишіть свою розповідь на диктофон. Після цього включіть запис і уважно прослухайте його. Зверніть увагу, в яких випадках у вас виникає заминка, де ви затягуєте паузу, наскільки швидка у вас мова, хороша вимова і правильне інтонування. Зазвичай перші записи — випробування не для слабкодухих: по-перше, ми не звикли чути себе з боку, по-друге, англійська мова на перших щаблях навчання звучить дивно і незрозуміло. Ми рекомендуємо вам взяти себе в руки (всі з цього починали) і продовжити подібні заняття. А через місяць-другий порівняйте першу і останні записи: різниця буде разюча, і це надихне вас на подальші подвиги у вивченні англійської мови.

 

Практика, практика і тільки практика розмовної мови принесе бажані плоди. Однією теорії буде недостатньо: скільки б ви не читали корисних порад про те, як почати говорити англійською, це не дасться вам, поки ви не почнете застосовувати всі поради на практиці.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Англ. мова

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *