Як Ньютон відкрив закон всесвітнього тяжіння?

Як був відкритий закон всесвітнього тяжіння, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як Ньютон відкрив закон всесвітнього тяжіння?

На схилі років Ісаак Ньютон розповів, як він відкрив закон всесвітнього тяжіння.

Молодий вчений, гуляючи в садибі батьків в яблучному саду, побачив в денному небі місяць. Яблуко, зірвавшись з гілки, впало на землю. Ньютон бачив, як воно падає. Він працював в цей час над законами руху і знав, що фрукт впав під впливом гравітаційного поля планети. Також Ісаак знав, що Місяць по орбіті обертається навколо Землі, але якась невідома сила не дає йому впасти у відкритий космос. І порівнюючи падіння яблука з Місяцем, вчений висунув теорію про те, що сила, яка змусила яблуко впасти на землю і тримає Місяць на своєму місці — одна і та ж.

Слід зазначити, що в період життя Ньютона вважалося, що існує два види гравітації — небесна і земна. Але ефект падіння яблука і місяць в небі підштовхнули його на думку, що потрібно об’єднати ці дві гравітації в одну. Так він і відкрив закон всесвітнього тяжіння.

Він говорить, що всі тіла здатні притягувати один одного і величина цієї сили не залежить від фізичних і хімічних властивостей тіл, їх руху та місця існування. Тяжіння на планеті обумовлено силою тяжіння і є результатом тяжіння матеріальних тіл Землею.

Звичайно, спроби пояснити силу тяжіння робили й інші вчені — Декарт, Епікур, Гюйгенс, Гассенді, Бореллі, Роберваль, Кеплер. Але саме Ісаак Ньютон математично пов’язав силу тяжіння і закон руху планет. Він це описав у своїй роботі за 1687 рік під назвою «Математичні початки натуральної філософії».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який закон відкрив Ісаак Ньютон.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізика

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *