Як почистити кулер на ноутбуці

Кожен користувач ноутбука з часом стикається з ситуацією, коли ноутбук починає вести себе трохи дивно. Він стає дуже гучним, відключається в процесі роботи і не включається після цього деякий час. Це означає, що комп’ютер перегрівається, і щоб він коректно працював, потрібно почистити кулер ноутбука.

Інструкція з чищення кулера на ноутбуці 

1Перегрів ноутбука трапляється при недостатньому охолодженні процесора і відеокарти. Решітка радіатора з часом забивається пилом, в корпус з ноутбука потрапляє все менше і менше необхідного для охолодження повітря. В один прекрасний день ноутбук від перегріву може померти остаточно. Щоб цього не сталося, потрібно всього лише почистити кулер. Найпростіше це зробити, якщо у вас є потужний пилосос, що працює на видув. У цьому випадку не доведеться нічого розбирати. Достатньо лише продути повітря в напрямку, зворотному звичайному потоку повітря. Якщо продув не допоміг , значить потрібно розбирати корпус ноутбука.

2Кожний ноутбук має свою власну систему розбирання, постарайтеся знайти інструкцію з розбирання саме для вашої моделі. Якщо ж інструкції немає, то доведеться розбиратися і розбирати самому. Вимкніть ноутбук від мережі і вийміть з нього акумулятор. Відкрутіть гвинти з нижньої сторони ноутбука. Залежно від моделі може знадобитися зняття різних кришечок ноутбука, головне, щоб ви розуміли, що вам слід шукати. А шукаєте ви кулер, дізнатися який можна по прикріпленому до нього великому вентилятору. Як тільки ви його виявите, ви першим ділом вжахнетеся кількістю осілої на нього пилу. Візьміть пилосос і проведіть первинну обробку кулера , щоб видалити великі лахміття пилу. Будьте уважні, в цьому випадку пилосос повинен працювати на всмоктування, а не на видув. Залишки пилу акуратно видаліть ватяними паличками. Якщо пил покрив материнську плату, пройдіться паличками і по ній, але будьте гранично обережні, щоб нічого не пошкодити.

3Деякі фахівці радять проводити чистку кулера у ванній кімнаті при включеному гарячому душі. Вологий пар прибирає пил, що розлітається і не дає йому проникнути назад в ноутбук, але ні в якому разі не намагайтеся промити ноутбук або окремі його частини водою. Після того, як ви прочистили кулер, зробіть збірку ноутбука в напрямку зворотному тому, яким ви його розбирали. Якщо ви все зробили правильно, то відразу після включення зможете помітити, наскільки швидше і легше став працювати ноутбук. Ноутбуки дуже швидко забиваються пилом, тому можливо через рік чистку доведеться повторити.

Тепер ви знаєте як можна самостійно почистити кулер в ноутбуці і продовжити термін його експлуатації.

Автор: Гнатюк У рубриці: Комп'ютер

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *