Як почистити вентилятор в ноутбуці

Чистка вентилятора в ноутбуці — це, мабуть, одна з найскладніших процедур обслуговування. Тим не менш, її рекомендують робити не рідше одного разу на рік. А значить, так чи інакше, з необхідністю почистити вентилятор в ноутбуці стикається кожен власник портативного комп’ютера.

Інструкція з чищення вентилятора в ноутбуці

1Перегрів ноутбука, його відключення, тепле повітря, що йде з вентиляційного отвору, — окрім нечастих випадків фізичної поломки і програмних збоїв, викликаних установкою, наприклад, невідповідних драйверів, все це ознаки засмічення і забруднення вентилятора в ноутбуці. Перш ніж розбирати ноутбук, ознайомтеся з відповідним порядком демонтажу в керівництві по ремонту. Завантажити його можна з сайту виробника.

2Місцезнаходження вентилятора в ноутбуці залежить від його конструкції. Іноді їх спеціально розташовують під спеціальною кришкою на нижній стороні комп’ютера. У цьому випадку доступ до нього полегшений. Однак набагато частіше, щоб почистити вентилятор в ноутбуці, доводиться розібрати своїми руками майже весь комп’ютер. Тому якщо ви не впевнені у своїх силах, зверніться з цією проблемою в спеціалізований сервіс.

3Якщо ж ви відчуваєте впевненість у власних силах, візьміть маленьку викрутку і приступайте до розбору. У випадках, коли кулер захований глибоко, чистка від пилу стає трудомісткою і довгою процедурою. Щоб отримати доступ до вентилятора, вам належить діяти в наступному порядку:

1 . зняти акумулятор
2 . Зняти задню кришку
3 . Витягнути жорсткий диск
4 . Витягнути привід оптичних дисків
5 . Відключити і витягнути клавіатуру
6 . Відключити дроти дисплея і зняти сам дисплей
7 . Зняти передню кришку.

4Після цього ви зможете без проблем почистити вентилятор в ноутбуці. Однак крім самого кулера не забудьте почистити також решітку повітрянного відводу, так як пил, що збирається на ній і є причиною перегріву комп’ютера. Збирати ноутбук слід у зворотній послідовності.

Тепер ви знаєте як можна почистити вентилятор в ноутбуці самостійно і продовжити термін його експлуатації.

Автор: Гнатюк У рубриці: Комп'ютер

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *