Як поливати орхідею?

«Як поливати орхідею в домашніх умовах», «Коли поливати орхідею?», «Як часто поливати орхідею», «Скільки разів на тиждень поливати орхідею?» і т.п. Але така постановка питання не зовсім правильна. Насправді все орхідеї різні і полив для кожної повинен бути індивідуальним. Не можна сказати ствердно, що, наприклад, фаленопсис потрібно поливати 1 раз в тиждень або щось подібне.

Як правильно поливати орхідею?

Орхідеї в більшості випадків вирощують в прозорих горщиках і саме по ним легко визначити, коли поливати рослину. Наприклад, якщо Ви бачите на внутрішній стороні горщика вологу або краплі води, то поливати орхідею ще рано. Робити це потрібно тоді, коли в горщику не буде поту.

Для поливу необхідна відстояна протягом доби вода не нижче кімнатної температури, ще краще, якщо вона буде на 2-4 градуси вище, але не гарячіше, ніж 26-27 градусів.

Для поливу орхідеї вода обов’язково повинна бути м’якою. У наших же кранах вона зазвичай жорстка і щоб її пом’якшити рекомендується кип’ятіння на тяжінні 20-30 хвилин. Після цього остудіть воду до кімнатної температури і можете поливати.

Через деякий час після поливів в грунті накопичуються солі, які необхідно періодично видаляти за допомогою промивання грунту. Робиться це раз на місяць і коли рослина не цвіте. Для промивки ґрунту підставте горщик з орхідеєю на 10-20 хвилин під невеликий струмінь теплої води.

Полив орхідеї під час цвітіння

Під час цвітіння рухати горщик з фаленопсисом категорично не рекомендується, тому в цей період краще поливати орхідею за допомогою лійки з вузьким носиком через верх горщика. При цьому зайву вологу, яка випливає на підставку (блюдце) через дренажні отвори, необхідно зливати.

Коли орхідея не цвіте, поливати її потрібно так:

Беремо прозору ємність трохи більшого розміру, ніж горщик, в якому росте фаленопсис. Потім розміщуємо в неї горщик з рослиною і зверху по всьому периметру землю заливаємо теплою відстояною водою так, щоб її рівень був на 1-2см нижче верхнього рівня землі. У такому вигляді залишаю рослина приблизно на 1-3 хвилини, але не довше, ніж на 10-15 хвилин. Як тільки перестають «бігти» бульбашки повітря дістаємо горщик з рослиною і ще приблизно на 20-30 хвилин ставимо на піддон (можна в блюдце), в який стікають надлишки води. Всю зайву вологу, яка витекла в блюдце, необхідно вилити. Після такого поливу обов’язково поставте рослину на теж місце, в якому вона росла до цього. На цьому полив закінчено.

При такому поливі грунт, який в основному складається з кори дерев, добре просочується водою, але при цьому не застоюється, так як зайва вода вся зливається з піддона (блюдця).

При поливі орхідеї важливо знати:

Якщо у Вас кілька фаленопсисів, і Ви хочете поливати їх таким же способом, як описано, то послідовність цієї процедури повинна бути такою: спочатку полийте першу квітку як описано вище, потім злийте воду з зовнішнього горщика і тільки потім приступайте до поливу другої. Якщо ж Ви вирішите опустити наступну орхідею в горщик з уже набраної водою, то вона може просто спливти разом з усім грунтом за межі свого горщика.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Квіти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *