Як поміняти масло в коробці автомат?

Як поміняти масло в коробці автомат, інструкція:

Перш ніж міняти масло в автоматичній коробці передач потрібно переконатися , що дійсно пора це зробити. Міняють масло в залежності від типу автомобіля , та умов експлуатації його , кожні 75 000 км , або навіть раніше. Деякі авто власники міняють масло вже через 45 000 — 50 000 км . Або ж змінюється масло через два роки експлуатації автомобіля. Ну а більш вірний спосіб перевірить чи треба міняти масло , це з допомогу спеціального щупа який є у багатьох автоматичних коробок . Перевіряти щупом масло потрібно на розігрітій коробці , тобто потрібно проїхати якусь відстань . Після чого зупиниться і перевірити щупом рівень масла , його колір і консистенцію. Для більш надійного визначення можна понюхати щуп , якщо масло пахне горілим , значить точно його пора міняти.

Способи заміни масла в коробці автомат 

Перший спосіб: Перед тим як міняти масло , на автомобілі так само потрібно проїхати якусь відстань , після чого поставити автомобіль на рівну поверхню. Під задні колеса автомобіля потрібно поставити підставки , а передню частину автомобіля потрібно підняти за допомогою домкрата . Рукоятка пригоди на коробці автомат ставиться в положення Р. Знизу двигуна на автоматичній коробці передач потрібно знайти болт , який закриває зливний отвір коробки. Коли він буде викручені , олія повинна зливатися з коробки передач. Тільки треба заздалегідь підставити якусь ємність для відпрацьованого масла. У деяких моделей автомобіля спочатку потрібно зняти піддон , який закриває знизу коробку передач , щоб дістатися до зливної пробки .

Другий спосіб: Злити масло в автоматичній коробці передач , можна через отвір для щупа , шляхом тоненького шланга який вставляється в нього. Поле чого масло відкачується за допомогою спеціального насоса. Але таку процедуру потрібно повторити кілька разів , так як шланг не завжди дістає до дна піддону . Після того як масло перестане текти , необхідно зняти піддон коробки передач , в якому ще залишається досить масла.

Разом із заміною масла знімається масляний фільтр. Фільтр промивається бензином або купується новий . Одночасно змінюється прокладка масляного фільтра. Піддон так само промивається від залишків масла і нальоту. Акуратно збираються всі елементи в зворотному порядку. Заливати масло в коробку автомат потрібно через отвір для щупа . Найкраще для цієї операції скористатися воронкою з дрібною сіткою фільтром всередині. Заливати масло в коробку передач потрібно такої ж марки , яка була залита .

Після того як масло залито , отвір закривається , і знімаються масляні трубки від радіатора охолодження. На канали для масла надягають невеликі шланги , кінці яких опускаються в прозору ємність. Двигун автомобіля заводиться , і людина спостерігає за тим , якого кольору масло витікає в ємність . Як тільки масло стане прозорим двигун глушиться . Заміряється обсяг що витекло масла і через отвір для щупа заливається така ж кількість . Тільки попередньо потрібно надіти назад трубки , провідні до радіатора . Після необхідно заміряти за допомогою щупа , скільки масло залито , і зробити невелику поїздку , щоб коробка автомат прогрілася . І після цього знову зробити завмер на щупі , заодно подивитися , чи не протікає де то масло , після складання. Причому потрібно поїздити на всіх режимах , і при необхідності долити масло в коробку передач.

Ну а якщо людині не хочеться возитися самостійно з машиною , то найкраще її відвезти на СТО , де кваліфіковано проведуть повну заміну масла коробки. Масло в коробці автомат потрібно заливати в залежності від типу автомобіля , і типу коробки передач.

Типи масла для коробки автомат

Іноді тип масла зазначений і на щупі , найчастіше тип вказується римськими цифрами II і III. Якщо на щупі написано II , в коробку передач можна заливати масло II — й і III групи. Якщо на щупі нанесено маркування III то в таку коробку передач можна заливати тільки III — й тип масла. При цьому не грає ніякої ролі колір масла і так само неважливий тип масла мінеральне або синтетичне . Але ось змішувати два типи масла не рекомендується. А в певних марках автомобілях , таких як Hondaі Mitsubishiнужно заливати масло певних фірм виробників.

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто і транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *