Як прибрати розбитий градусник?

Напевно , кожна сім’я хоч раз у житті стикалася з таким неприємним моментом , як збір ртуті з розбитого градусника . Ртуть сама по собі не є небезпечною , зате дуже небезпечні її пари . Пари становить реальну загрозу , тому, якщо ви зіткнулися з подібною ситуацією , скористайтеся даною рекомендацією щоб уникнути отруєння .

Для того щоб прибрати розбитий градусник вам знадобиться:

— Папір ,
— Гумові рукавички ,
— Марлева пов’язка ,
— Поліетиленові пакети ,
— Пензлик ,
— Лейкопластир чи скотч ,
— Господарське мило ,
— Перманганат калію ,
— Кальцинована сода

Інструкція з прибирання розбитого градусника:

1) Першим ділом потрібно прибрати дітей і тварин в іншу кімнату. Відкрийте вікно і щільно закрийте двері , щоб шкідливі випаровування не переміщувалось в іншу кімнату.

2) Бажано включити кондиціонер або створити протяг , оскільки при температурі вище 18 градусів починається випаровування ртуті. Зробіть все необхідне для пониження температури в кімнаті.

3) На ноги потрібно надіти поліетиленові пакети. На обличчя надіти марлеву пов’язку , змочену водою ( якщо є респіратор , то краще його ) . На очі надіти захисні окуляри.

4)Спочатку приступайте до збору осколків від розбитого градусника . Осколки помістіть в приготований пластиковий пакет , який потрібно ретельно зав’язати.

5) Кульки ртуті зібрати досить складно , так як вона розбігається на більш маленькі кульки. Акуратно за допомогою пензлика загнати кульки ртуті на паперовий рушник. Щільно упакувати в поліетиленовий мішок.

6) Включіть ліхтарик і більш ретельно розглянути місце розливу ртуті. Залишки ртуті дуже легко зібрати за допомогою лейкопластиру або скотча . Акуратно приклейте стрічку пластиру на це місце і , обережно відклеївши , викиньте в поліетиленовий пакет , ретельно закрити або перев’язати . Якщо ртуть розлилася на килим , то , швидше за все , вам доведеться його викинути.

7) Після того як зібрані всі частинки , потрібно приготувати розчин , який допоможе нейтралізувати пари ртуті. Змішайте в одному літрі води 40 грам натертого на тертці господарського мила і 50 гр. кальцинованої соди. Залити цим розчином місця , де можливо залишилися частинки ртуті.

8) Після цього розвести невелику кількість перманганату калію у воді і ретельно помити місце розливу ртуті 3-4 рази протягом доби.

9) І після того як все зібрано і прибрано . Дізнайтеся номер телефону , і адреса пункту збору приладів містять ртуть. Або викликати спеціалізовану організацію на будинок.

ВАЖЛИВО! Коли прибираєте розбитий градусник не використовуйте для збору ртуті швабру і віник, таким чином ви тільки більше рознесете її по підлозі. Не користуйтесь пилососом, так як при нагріванні ртуть буде виділяти отруйні пари. Пилосос доведеться в цьому випадку викинути.

Корисна порада: після прибирання розбитого градусника не викидайте ртуть в унітаз, цим ви завдасте негативний вплив на здоров’я людей.

Автор: Гнатюк У рубриці: Поради

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *