Як утворилися викопні рослини?

Ботаніка

Як утворилися викопні рослини, Ви дізнаєтесь після прочитання наступної статті.

Викопні рослини – це залишки рослин, які збереглися в осадових гірських породах.

Живі викопні, філогенетичні реліктові — збірна назва нині існуючих видів рослин (і тварин), які відносяться до крупних таксонів, які практично повністю вимерли десятки або сотні мільйонів років тому. Живі викопні, як правило, являються палеоендеміками, так як збереження стародавніх видів полегшується при ізоляції від сучасніших конкурентів чи хижаків. Інтродукція нових видів на раніше ізольованій території в більшості випадків приводить до подальшого скорочення ареалу видів живих викопних.

Як утворюються викопні рослини?

Викопні рослини утворюються в результаті поховання цілої рослини, коріння, стовбурів в прижиттєвому положенні під насипами піску, мулу або вулканічного попелу. Проте частіше ми маємо справу з різними органами рослин – уламками деревини, листям, насінням, спорами і пилком. Цей рослинний матеріал частиною складається з органів, які відділяються від рослини за життя (листя листопадних порід, насіння, пилкові зерна і ін.), Частиною ж утворюються в результаті загибелі і розпаду рослинних тканин.

Викопні рослини мають здатність утворювати осадові породи, такі як: торф, вугілля, водоростеві вапняки тощо. Також викопні рослини можуть зустрічатися як додаток в масі мінеральних часток. Включені залишки рослин знаходять в породах різного походження, як морських, так і континентальних.

Викопні рослини:

* Гінкго дволопатеве (Ginkgo biloba)

* Хвощ (Equisetum)

* Метасеквойя (Metasequoia glyptostroboides)

* Сціадопітіс (Sciadopitys)

* Псилот (Psilotum)

* Воллемія благородна (Wollemia nobilis)

* Вельвічія дивна (Welwitschia mirabilis)

* Ліквідамбар (Liquidambar)

Сподіваємось, інформація даної статті була корисною для Вас, цікавою та пізнавальною.

Оцініть статтю
Додати коментар