Як вибирати рибу в магазині?

Щоб правильно вибрати рибу в магазині вам знадобиться:

  • обережність
  • уважність
  • мінімальні знання про шкоду ГМО

Як вибирати рибу в магазині: інструкція

.1
Звичайно, краще купувати тільки свіжу, живу рибу. Якщо риба нежива, то варто звернути увагу на її очі. Якщо вони ясні, злегка опуклі і прозорі, то це свіжа риба, якщо каламутні або запалі, висохлі, то таку рибу брати не можна.
.2
Купуючи свіжу або охолоджену рибу, треба звернути увагу на її черевце: вздуте, щільне черевце — ознака наявності солітера! Як виглядає солітер в рибі? При натисканні із зусиллям на черевце солітер ( стрічковий черв’як ) може сам вийти назовні. В іншому випадку, можна вдома розпороти її черевце. Солітер виглядає як акуратно згорнута, щільно стиснута, тонка, біла смужка довжиною до 3 метрів. Якщо це так, то треба взяти рибу з солітером, чек і повернутися назад в магазин.
.3
Сьомгу, форель, крім райдужної, пангасіус не рекомендується купувати дорослим, а вже тим більше давати дітям ні в якому вигляді: ця риба вся культивована і напхана фосфатами, гормонами росту, біостимуляторами, що явно не піде на користь здоров’ю. Теж стосується і філе: недобросовісні виробники та продавці обробляють його теж фосфатами та препаратами, що усувають тухлий запах. І тому дуже важливо знати, як вибирати рибу, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю.
.4
Є ще кілька способів, які дозволяють відповісти на запитання: як визначити свіжість риби? По-перше, після натискання тушка повинна повернути свою вихідну форму. По-друге, зябра у свіжої риби повинні бути червоного кольору, а у представників сімейства лососевих — коричневого. По-третє, тушка не повинна бути тьмяною, виключаючи оселедець, але й не іскритися від світла на прилавку — значить рибу обробили поліфосфатами. По-четверте, якщо риба без голови — велика ймовірність, що вона протухнула, адже, як відомо, риба гниє з голови! По-п’яте, свіжа морська риба не повинна пахнути не тільки гниллю, а й мати який-небудь інший запах, крім запаху моря.
.5
На що ще треба звернути увагу, щоб знати, як правильно вибирати рибу? У магазинах іноді для додання їй товарного вигляду, додають . . . формальдегід. Це сильна отрута! Використовують його, в основному, в розсолі з оселедцем. Крім того, кістки і шкіра у свіжої риби відокремлюються насилу.
.6
Крім солітера в рибі, особливо в прісноводної, можуть бути й інші паразити. Як виглядають глисти в рибі? Зазвичай вони білого кольору, тонкі, згорнуті в колечко або витягнуті в лінію. Визначити їх дуже важко, але вірний спосіб не купити їх — це брати тільки свіжоморожену рибу. Так як при низьких температурах вони, як і черв’яки, гинуть. Як видно, правила досить прості. Якщо їх дотримуватися хоча б здебільшого, то завжди можна побалувати себе смачною , а головне , свіжою і безпечною рибою!

Автор: Гнатюк У рубриці: Продукти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *