Як вибрати рюкзак для першокласника

Щоб вибрати рюкзак для першокласника потрібно знати який необхідний розмір і вагу можна носити дітям щоденно, та з якого матеріалу має бути рюкзак.

Як вибрати рюкзак для першокласника

Вибрати якісний рюкзак (ранець) для першокласника, непросто. Тим паче, що від цього залежить і здоров’я Вашої дитини. Що має бути в якісному ранці»?

Жорсткий внутрішній каркас — допомагає розподілити навантаження, не дозволяючи гострим предметам (наприклад, краям підручників) врізатися в спину. Ранець з таким каркасом не втрачає форму, не падає, коли його ставлять, і не мне зошити і книги.

Ортопедична спинка — допомагає рівномірно розподілити навантаження по всій спині школяра. Крім того, анатомічні подушки підтримують правильну поставу.

Розмір шкільної сумки варто підбирати так, щоб верхній її край не впирався в потилицю школяра, а нижній не тиснув на поперек. Це правило також допомагає розподілити навантаження рівномірно і не змістити центр ваги. Тому купувати рюкзак на виріст тут недоречно.

Вага ранця. Ортопеди запевняють: першокласнику не можна носити за спиною більше 10% власної ваги. Тому маса порожнього портфеля сама по собі не повинна перевищувати 1 кг.

Загалом максимально допустима вага шкільних сумок має відповідати таким вимогам

  • 1-2 клас <1,5 кг
  • 3-4 клас <2 кг
  • 4-6 клас  <2,5 кг
  • 7-6 клас <3,5 кг
  • 9-11 клас <4 кг

При покупці оцініть лямки рюкзака — вони мають бути м’які (ширина приблизно 5 см) і мають регулюватися по довжині. Додаткові ремінці (поясний і нагрудний) полегшать навантаження на плечовий пояс.

В ранці або рюкзаку має бути багато кишень і внутрішніх відділень. Це забезпечить порядок в рюкзаку або ранці. Крім цього, весь вантаж буде рівномірно розподілений і навантаження на хребет буде рівномірним і оптимальним. Усередині ранця, в частині яка стикається із спиною, має бути відділення для найважчих предметів, наприклад, книг, а також повинні бути відділення для зошитів і пенала. Зовнішні кишені призначаються для дрібних предметів і пляшечок з водою.

Купуючи ранець дитині, уважно перевіряємо шви і надійність фурнітури. У якісних ранцях, змійки як правило вивернуті назовні, це не брак, так виробник захищає свій виріб від потрапляння води всередину. Зверніть увагу на рюкзаки zibi, адже цей виробник дотримується всіх існуючих вимог.

Матеріал, яким обшитий ранець, може бути різний, але якщо він вам нагадує фарбований брезент, це говорить про його надійність і практичність.
Купувати ранець з елементами клейонки не рекомендується, такий ранець дуже зручний для прання, але дуже ненадійний і часто рветься, й лопається на морозі.

Зверніть увагу, щоб ранець мав світловідбиваючі елементи, чим більше, тим краще. Звдяки ним дитина буде помітна на дорозі, особливо в темний час доби. Світловідбиваючі елементи повинні розташовуватися на зовнішній частині і бічних сторонах рюкзака, а також на лямках.

Ну і останнє, на що варто дивитися, вибираючи ранець, це його дно. Дно має бути жорстке, виготовлене з міцного, прогумованого матеріалу або пластику.

Ранець або рюкзак неодмінно варто приміряти, можливо, навіть навантажити, щоб дитина відчула, чи зручно їй буде ходити в школу.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Поради мамам

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *