Як відрізнити чисту речовину від суміші?

Як відрізнити чисту речовину від суміші?

Тіла можуть складатися з однієї речовини або з суміші речовин. Причому другий варіант зустрічається частіше. Навіть нібито однорідні речовини можуть виявитися сумішами декількох речовин. Наприклад, розчини являють собою однорідні суміші, що складаються з як мінімум двох різних речовин. В однорідних сумішах дуже маленькі частинки різних речовин, тому їх не можна побачити окремо один від одного.

Якщо в одній склянці води розчинити ложку цукру, а в іншій ложку солі, то за зовнішнім виглядом розчини будуть однакові. Якщо якійсь людині запропонувати визначити, де що знаходиться, і при цьому заборонити пробувати розчини, то він зможе це зробити лише експериментально. Багато рідин являють собою розчини. Якщо молоко розглянути під мікроскопом, то в ньому можна побачити вкраплення жирів і білків. Однак якщо дивитися неозброєним оком, то воно здається однорідним.

Чиста ж речовина, незалежно від ступеня її збільшення, завжди буде виглядати, так ніби складається з однакових частинок.

Однак визначити, чи речовина чиста чи є сумішю речовин, можна, не заглиблюючись в мікросвіт. Як відомо з фізики, чисті речовини плавляться і киплять при строго певних температурах. Якщо тверде тіло складається з чистої речовини, то воно буде плавитися від початку до кінця, якщо встановиться певна температура і далі вона може навіть не підвищуватися. Суміші же речовин починають плавитися при одній температурі, але повністю розплавитися можуть лише при більш високій. Те ж саме стосується і температури кипіння. Наприклад, вода при нормальному атмосферному тиску закипає кипить при 100 ° C. Далі її температура не підвищується, вона продовжує кипіти при цій температурі. Вся енергія йде на кипіння. Якщо ж нагрівати нафту, то вона закипить при одній температурі, але її температура продовжить підвищуватися.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Хімія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *