Як відрізнити синтетику від напівсинтетики

У власників автомобілів часто виникає питання , яке масло краще вибрати : синтетичне або напівсинтетичне ? При виборі необхідно враховувати такі характеристики автомобіля: марку , вік , пробіг і технічний стан . Слід також знати базові відмінності синтетики від напівсинтетики .

Різниця між синтетикою і напівсинтетикою полягає в наступному:

  1. Синтетика менше боїться низьких температур і перегріву в порівнянні з напівсинтетикою .
  2. Синтетика довше зберігає свої експлуатаційні властивості , добре захищає двигун від зносу , до того ж міняти його треба рідше , ніж напівсинтетичне масло.
  3. Синтетика володіє більшою плинністю і проникаючою здатністю , тому вона здатна зменшити втрати потужності на терті і знизити витрату палива.
  4. Півсинтетика краще підійде для високофорсованих бензинових і дизельних двигунів , а також двигунів з турбонадувом . Вона дуже ефективна при запуску холодного двигуна.

Що таке синтетика і напівсинтетика

Синтетичне моторне масло – це продукт штучного походження , отриманий або глибокою переробкою нафти , або з природного газу методом синтезу молекул. Воно мало піддається впливу зовнішніх факторів і майже не змінює свої властивості при тривалому використанні.

Напівсинтетичне масло отримують при змішуванні двох різних основ у таких пропорціях : 30-50 % синтетики і 50-70 % мінерального масла. Що таке синтетика , описано вище , а мінеральне масло являє собою продукт натурального походження , отриманий з нафти за допомогою перегонки і наступного очищення .

Відмінності між синтетичний і напівсинтетичним маслом

Що означає поняття стабільність стосовно до синтетичного моторного масла , і яке значення це має для звичайного автовласника ? До складу синтетичного моторного масла входять молекули , чиї експлуатаційні характеристики ретельно прораховані . Це означає , що даний вид олії має високу термічну та хімічну стійкість . Тому синтетика набагато менше , ніж інші олії , боїться перегріву і низьких температур. Вона забезпечує безпечну роботу мотора , як влітку , так і взимку , тому що зберігає оптимальні показники в’язкості навіть при роботі на високих обертах і великому навантаженні на двигун. Хімічна стійкість означає відсутність взаємодії при роботі з маслом , тому його властивості не змінюються тривалий час.

Півсинтетика володіє більшою стабільністю , ніж мінеральне масло , але поступається синтетичному , однак за певних умов його варто віддати перевагу синтетиці . Якщо автомобіль має значний пробіг , то заливати у двигун треба напівсинтетику , так як синтетика дає високу чадним . Напівсинтетику можна сміливо використовувати і тоді , коли автомобіль не експлуатується при низьких температурах (нижче двадцяти градусів Цельсія) , в тому випадку , якщо інші характеристики масла підходять до даного автомобілю . Міняти напівсинтетичне масло доведеться дещо частіше , ніж синтетичне .

 

Оцініть статтю
Додати коментар