Як використовується нафта?

Для чого використовується нафта? Що роблять з нафти Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як використовується нафта людиною?

Нафта — дуже цінна природна, горюча рідина, яка знайшла своє широке застосування в різноманітних галузях.

В першу чергу нафту використовується для виробництва рідкого палива. А саме: бензину, дизпалива, авіаційного гасу і мазуту. Тобто для всього того, що призводить машини в рух.

Друге місце займає виробництво пластмаси. Випуск готової продукції в рік перевищує показник в 180 млн. тонн. Чи замислювалися Ви, що шляхом переробки продуктів нафти були виготовлені Ваш холодильник, сантехніка, кабелі, канцтовари та навіть дитячі іграшки. А адже це дійсно так і є.

В яких галузях використовується нафта?

* В медицині. На основі нафтопродуктів виготовляють такі препарати як: саліцилову кислоту, аспірин, парааміносаліцилову кислоту, антимікробні засоби, протиалергічні препарати і навіть антибіотики.

* У косметології і виробництві прикрас. З субпродуктів нафти виготовляють лаки для нігтів, тіні, олівці для брів і очей, біжутерію, аромати і різноманітні барвники.

* У виробництві синтетичних тканин — акрилу, нейлону, лайкри і поліестеру. Значить цілком реально, що Ви зараз одягнені в нижню білизну або купальник з нафти, носите з неї взуття, сумку і колготки.

Також нафту використовується в сирому вигляді — без неї не обходиться будівництво ліній електропередач, трубопроводів. Всім відомий гас, теж є сирою нафтою.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, де використовується нафта людиною.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про природу

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *