Як використовують торф?

Де і як використовують торф? Як людина використовує торф? Відповіді на ці питання Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як використовують торф?

Торф має унікальні природні властивості, тому широко застосовується в таких галузях:

  • * В енергетиці

У галузі енергетики торф застосовується як паливо. Він в своєму первинному вигляді (до переробки) має низьку енергетичну ефективність, але має і низку переваг. У ньому міститься мінімальна кількість сірки і шкідливих домішок, саме тому застосування торфу не робить на навколишнє середовище шкідливого впливу. Найдоступнішим вважається кусковий торф, який активно використовується для опалення селищ і малих міст. Під впливом досить високих температур торф утворює торф’яної кокс, а вже з останнього робиться активне вугілля.

  • * У сільськогосподарській діяльності

Це основна галузь, де активно використовується торф. Це чудове середовище для вирощування всіх рослин. У ньому міститься максимальна кількість амінокислот і гумінових кислот, а вони відмінно діють на швидкий ріст і розвиток рослин.

Торф застосовують в процесі виготовлення різних добрив, а також субстратів, що незамінні для рослин, які вирощують в теплиці. Також для виготовлення посадочних сумішей для газонів використовую торф.

Торф вносять у грунт, щоб покращити його властивості, він також  має бактерицидні й газопоглинальні властивості,завдяки чому оздоровлює грунт, знищує кількість нітратів, стимулює ріст рослинності.

  • * У тваринницькій діяльності

Торф в даній ситуації застосовується як підстилка для худоби і птахів, адже він чудово зберігає і утримує тепло, чудово вбирає вологу і дуже м’який по своїй консистенції. Торф також очищає від зайвої кислотності воду, тому він знайшов своє застосування при виробництві фільтра для акваріумів.

  • * В будівельній галузі

Торф використовується як теплоізоляційний матеріал, адже він має високу вологостійкість. З нього також виготовляють  плити для теплоізоляції.

  • * у виробництві

Торф використовують для виготовлення віскі. Щоб висушити солод, його викладають на підлогу або ємність, в якій пророблені спеціальні дірочки, а під місткістю або підлогою підпалюють саме торф. Він безпечно і без втрати якостей висушує солод.

  • * в медицині

Торф використовують в медичних цілях для прийняття грязьових ванн і у виробництві лікарських препаратів.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як людина використовує торф.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *