Як виявити прослуховування?

Як перевірити чи прослуховується телефон цікаво знати багатьом, адже ніхто не хоче стати жертвою шахраїв чи виставляти своє життя на показ. У цій статті Ви дізнаєтеся як визначити що Вас прослуховують та як захистити телефон від прослуховування.

Як виявити прослуховування телефону?

Доступ з боку до вашого телефону отримати дуже легко. Якщо ви думаєте, що хтось хоче читати ваші повідомлення і слухати, про що ви розмовляєте, то є шанс, що він уже це робить. Причин для прослушки чужих розмов по телефону досить багато. До вашого телефону може бажати отримати доступ ревнивий чоловік, конкурент, цікавий бос, телефонний хуліган або «домушник».

Звичайно, за чужим телефоном стежити без відповідного дозволу його власника протизаконно, але все ж таке буває.

Показники прослушки телефону

1. Гаряча батарея. Батарея телефону — один з перших показників того, що ваш телефон прослуховують. Якщо ви тимчасово не використовуєте телефон, а він теплий або навіть гарячий, це означає, що він ще використовується. Тепло батареї, перш за все, виникає від використання телефону.

2. Телефон розряджається вкрай швидко. Якщо вам доводиться заряджати свій телефон частіше, ніж ви це робили раніше, то, можливо, вас прослуховують. Телефон, який прослуховують, може виглядати непрацюючим, але він може записувати розмови в кімнаті весь час. Але зверніть увагу на той факт, наскільки старий у вас телефон. Згодом час заряду батареї скорочується, і це не залежить від факту наявності або відсутності прослушки.

3. Телефон довго вимикається (вмикається). Якщо під час увімкнення телефону ви спостерігаєте затримку, підсвічування горить довго, а може бути, телефон взагалі не вимикається, то, швидше за все прослушка дійсно є. Хоча, все можна списати на неправильну прошивку, неправильну роботу апарату або віруси.

4. Дивна активність телефону. Якщо у телефону в режимі очікування раптово загоряється підсвічування, в апараті з’являються якісь невідомі вам додатки, телефон мимовільно перезавантажується або вимикається — це явний сигнал, що хтось інший керує вашим пристроєм.

5. Фоновий шум. При розмові  можна почути перешкоди, схожі на клацання, розряди електрики, відлуння. Звичайно, це може бути всього лише перешкодами на лінії або проблемами з телефоном. Але якщо це повторюється постійно, то вас прослуховують.

6. Перешкоди. Перешкоди часто виникають при наближенні телефону до телевізора або комп’ютера. Але якщо телефон знаходиться в режимі очікування, а перешкоди все одно йдуть, то, можливо, ви не дарма побоювалися прослушки.

7. Дезінформація шпигуна. За попередньою домовленістю з другом, з яким збираєтеся вести розмову, повідомте під час цієї розмови якусь неправдиву, але «важливу» інформацію про себе. Якщо через якийсь час ви дізнаєтеся, що ця інформація поширилася, значить, її розповіла людина, що прослуховує вас.

8. Зверніться по допомогу. Якщо Ви все ж маєте підозри, що Ваш телефон прослуховується, краще завернутся до поліції або детективного агенства (detective-kiev), де спеціалісти зможуть підтвердити чи розвіяти ваші сумніви.Насправді вкрай малоймовірно, що вас прослуховують. Навіть якщо багато хто з пунктів ви знайшли в своєму телефоні, все їх можна списати на інші причини — неправильну роботу апарату, неправильну прошивка, стару батарею, поганий зв’язок, віруси. Але в будь-якому випадку, якщо пунктів співпало занадто багато — можлива і прослушка.

Як захистити телефон від прослуховування?

Якщо ви не хочете, щоб ваш телефон прослуховували — тримайте при собі його весь час і поставте на ньому пароль. Якщо апарат тимчасово не потрібен вам — вимкніть його і вийміть з нього батарею.

Також для захисту можна використовувати спеціальні антишпигунські програми, наприклад AntiSpyMobile — професійний сканер шпигунських програм, який виявляє і видаляє шпигунські програми з вашого мобільного телефону. У нього є як безкоштовна, так і платна версії. Досить непогано контролює всі вихідні і вхідні на телефон запити, однак дуже часто блокує встановлені антивіруси або інші нешкідливі програми, які намагаються підключитися через інтернет.

Як знизити ймовірність прослуховування мобільного телефону, забезпечити захист від прослуховування?

  • Зведіть до мінімуму, а краще виключіть зовсім передачу конфіденційної інформації по мобільному телефону, в першу чергу такої, як номери кредитних карток, фінансові питання, паролі.
  • Не застосовуйте мобільні телефони для ведення важливих ділових розмов. При необхідності користуйтеся спеціально підготовленими мобільними телефонами або системами просторового зашумлення.
  • Важливо: телефонну розмову, яка ведеться з рухомого автомобіля набагато важче перехопити, оскільки відстань між ним і перехоплюючою апаратурою (якщо та знаходиться не в автомобілі) збільшується і сигнал слабшає.
  • Використовуйте системи мобільного зв’язку, в яких дані передаються при частій автоматичній зміні частот протягом розмови (наприклад, GPRS).
  • Повністю вимкніть свій мобільний телефон (зніміть батарею), якщо хочете зберегти в таємниці ваше місцезнаходження. Відчувши стеження, іноді корисно залишити включений телефон в машині або кабінеті, і йти на важливу зустріч без нього.
  • Ніколи не ремонтуйте телефон в неперевірених майстернях.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Поради

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *