Як вовк готується до зими?

вовк Природознавство

Як вовк готується до зими Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як вовк готується до зими?

Відразу скажемо, що вовки не впадають в сплячку взимку і їх активність не зменшується. Вони стійко переносять холодну пору. Але все ж, деякі зміни відбуваються і з вовками.

Вовки, як інші дикі тварини, наприклад, заєць, не міняють колір своєї шуби. Адже вони хижаки і захисний колір шуби їм просто не потрібен. Змінюється тільки її густота – хутро стає дуже пухнастим і густим. Це дозволяє дикому звірові підтримувати температуру тіла і переживати навіть люті морози і вітру.

Ще однією особливістю, яка допомагає тваринам вижити в умовах суворої зими, є низька теплопровідність хутра (в 1,2—1,5 рази нижче теплопровідності шкурки ондатри і бобра).

До приходу зими вовки починають збиратися в зграї. Так набагато легше вижити взимку, добуваючи собі їжу. Зграєю легше полювати, що вони з успіхом і роблять, ловлячи кабанів, зайців та козуль. Діаметр ділянки, зайнятої зграєю взимку, зазвичай 30-60 кілометрів. Навесні і влітку, коли зграя розпадається, зайнята нею територія поділяється на кілька фрагментів.

Зграя вовків в осінньо-зимовий сезон може складатися з з 7-12 особин, рідко більше.

Дослідники життя диких вовків помітили цікавий факт – готуючись до зими, вовки починають відкопувати кротів, надкушують звірів і закопувати їх назад, щоб взимку знайти цей скарб і поласувати, якщо буде зовсім погано.

Зрідка зголоднілі взимку вовки можуть нападати на сплячих у барлогу ведмедів. Також серед вовків спостерігаються випадки канібалізму.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як вовк готується до зими.

Оцініть статтю
Додати коментар