Як живуть птахи на чужині?

Як  живуть перелітні птахи на чужині? Що роблять перелітні птахи на чужині? Чи в’ють птахи гнізда на чужині, чи виводять малят? Відповіді на ці запитання дізнаєтесь, прочитавши дану статтю.

Як живуть птахи на чужині?

Кожні зграї птахів відлітають в теплі краї по-різному, так, наприклад, гуси відлітають довгою стрічкою, одне за одним, журавлі – клином, кулики – купчастими сім‘ями, чайки – летять згуртовано, формуючи м‘яко витягнуту латинську букву «S».

Перелітні птахи озброєні невидимими приладами. У них є сонячний компас, зоряний компас, внутрішній годинник. Вони відчувають погоду і з великим мистецтвом використовують сприятливі вітри, вловлюють найменші коливання барометричного тиску, зберігають в голові своєрідну мозаїчну картину знайомих земних об’єктів.

Хоч би куди відлітали птахи, де б не зимували, туга за рідним гніздами не залишає їх. На чужині вони гнізд не будують, пісень не співають, пташенят не виводять. Зазвичай перелітні птахи лише харчуються та чекають свого часу, коли зможуть повернутися в рідні місця.

Кожна пара птахів неодмінно повертається туди, де вона вивелася і мешкала, часто на те ж саме дерево, де вирощувала торішнє потомство. В дорозі гинуть перелітні птахи від хижаків, сильних вітрів, або власного безсилля, розбиваються об скелі, маяки, телевежі тощо.

Навесні і восени знову збираються вони в зграї і, ведені досвідченими ватажками, спрямовуються в свій Великий переліт. Який би «механізм-компас» не був закладений в маленькому організмі птиці, «по-людськи» його можна визначити як величезну любов до Батьківщини і не відчуття відстані, які дають здатність знаходити рідні місця за тисячі кілометрів.

Отже, відлітаючи в теплі краї, птахи не будують гнізда, не виводять нове потомство, харчуються місцевими продуктами (черв‘ячки, ягоди, злакові культури тощо).

Тепер Ви знаєте як живуть наші птахи на чужині. Сподіваємось, що дана стаття дала відповідь на Ваші запитання, і Ви знайшли корисну та пізнавальну інформацію для себе.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *