Як змінюється висота сонця взимку?

Як змінюється висота сонця взимку? Як висота сонця змінюється над горизонтом впродовж доби? Якщо Вас цікавлять ці запитання, то, прочитавши інформацію даної статті, неодмінно знайдете відповіді.

Як змінюється висота сонця взимку?

Сонячне світло та тепло, яке надходить на поверхню Землі прямо пропорційне куту падіння променів. Ці промені можуть падати під кутами від 0-90°. Від кута падіння сонячних променів залежить температура та освітлення на поверхні: чим кут більший, тим тепліше та світліше. За рахунок того, що планета має форму кулі, то кут падіння сонячних променів різний.

Якщо кут попадання сонячних променів на землю прямий, це говорить про те, що сонце в зеніті. Таким чином, кут падіння променів на поверхню землі і висота сонця над горизонтом рівні між собою. Залежать вони від географічної широти. Чим ближче до нульової широті, тим кут падіння променів ближче до 90 градусам, тим вище знаходиться сонце над горизонтом, тим тепліше і світліше.

Як змінюється висота сонця взимку? Теплова енергія — це сонячне тепло. Висота Сонця на небосхилі змінюється протягом року: найвищого піку вона досягає влітку, найнижчого – взимку.

На полюси і приполярні райони взимку сонячні промені зовсім не потрапляють. Сонце по кілька місяців не з’являється з-за горизонту, і день не настає. Це явище називається полярна ніч. Поверхня й повітря сильно охолоджуються, тому зими там дуже суворі. Влітку ж Сонце місяцями не заходить за горизонт і світить цілодобово (ніч не настає) — це полярний день. Здавалося б, якщо так довго триває літо, то й поверхня мала б нагріватися. Проте Сонце там знаходиться низько над горизонтом, його промені лише ковзають поверхнею Землі і нагрівають її дуже слабко. Тому літо поблизу полюсів холодне.

Як сонце змінює свою висоту над горизонтом?

Висота сонця над горизонтом не є постійною величиною. Навпроти, вона завжди змінюється. Причина цього криється в безперервному русі планети Земля навколо зірки, Сонце, а також обертання планети Земля навколо власної осі. В результаті день змінює ніч, а пори року один одного.

Територія між тропіками отримує найбільше тепла і світла, тут день і ніч практично однакові по тривалості, а сонце знаходиться в зеніті 2 рази в рік. Поверхня за полярним колом отримує усіх менше тепла і світла, тут існують такі поняття, як полярні день і ніч, які тривають близько півроку.

Сподіваємось, Ви знайшли цікаву та корисну для себе інформацію, та відповіли на запитання » як змінюється висота сонця зимою».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *