Яка різниця між автомобілями Газель та Соболь

Горьковський автомобільний завод ГАЗ прославився випуском автомобілів « Волга » , однак справжнє визнання отримала продукція заводу з появою комерційних автомобілів « Газель» і « Соболь» . Кинувши побіжний погляд на обидва автомобілі , можна виділити велику схожість між ними. Однак при детальному розгляді з’ясовується , що ці машини абсолютно різні, і про їх відмінностях є сенс поговорити далі.

Відмінності (різниця) «Газелі » від « Соболя » полягають у наступному:

«Газель » має значні габарити і велику вантажопідйомність .
«Газель » здатна перевезти більше вантажу , але « Соболь» більш компактний і має краще управління .
«Газель » здатна перевозити більшу кількість пасажирів , в той час як « Соболь» володіє підвищеним комфортом.

Визначення автомобілів Газель та Соболь

«Газель » — серія малотоннажних автомобілів вітчизняного виробництва. Серед них вантажні автомобілі і мікроавтобуси , випуск яких був розпочатий на зорі розвитку дрібного і середнього бізнесу — в 1994 році. «Газель » стала символом бізнесу середини 90 -х. Незабаром автомобіль отримав заслужене визнання на теренах країн СНД , де було налагоджено його виробництво.

«Соболь» — малотоннажна автомобіль , розроблений на базі « Газелі» , але він має суттєві з нею відмінності , що дозволило виділити « Соболь» як самостійну одиницю . Перший «Соболь » вийшов з конвеєра в 1998 році , слідом з’явився « Баргузин » , який став одним з найяскравіших представників цієї серії автомобілів.

Порівняння «Газелі » і « Соболя »

У чому ж різниця між « Газель» і « Соболь» ? Незважаючи на деяку схожість , в очі кидається відмінності , які стосуються основних робочих характеристик. Їх можна представити унаступному вигляді (для зручності розглядаються характеристики суцільнометалевого фургона ) :

Порівняння «Газель » « Соболь»:

Довжина кузова , мм:  «Газель » — 5475; « Соболь»- 4880
Вантажопідйомність, кг: «Газель »1500; « Соболь» 1000
Пасажиромісткість , максимум чоловік: «Газель »17; « Соболь» 10
Передня підвіска:«Газель » ресора; « Соболь»пружинна
Задній міст: «Газель »двоскатний; « Соболь»односхилий
Коробка передач:«Газель » механічна , п’ятиступінчаста; « Соболь»механічна , п’ятиступінчаста
Повний привід: «Газель » можливо; « Соболь»можливо

Враховуючи головне призначення автомобілів (це вантажні та пасажирські перевезення) , варто окремо зупинитися на відмінностях , які видно неозброєним поглядом. При виборі автомобіля треба чітко розуміти , яке завдання він повинен виконувати , зіставивши при цьому основні характеристики . Природно , ви не зможете завантажити в «Соболь» вантаж , який перевищує габаритні розміри його кузова або важить який більше 1 тонни. У цьому випадку на допомогу завжди прийде « Газель». Однак якщо вам належить перевозити дрібні партії малогабаритних вантажів по торговим точкам , де часто ускладнений під’їзд , то компактність « Соболя » буде в самий раз.

Що стосується « Газелі» , то варто окремо поговорити про довгобазова моделі , яка має подовжений кузов , що зробило її незамінною в будівництві. Для сільського господарства ідеально підходить модифікація « фермер » , що має дворядну кабіну. Слід зазначити , що « Газель» є незамінним транспортному засобом у цьому питанні і є найвідомішою маркою , що використовуються в якості маршрутних таксі , забезпечуючи міські та міжміські перевезення.

Що ж до « Соболя » , то тут велику роль грає конструкція передньої підвіски. Її конструкція забезпечує плавність ходу і стійкість автомобіля на високих швидкостях. Якщо провести порівняння з іноземними аналогами , то це типовий мінівен , який наближений за своїми характеристиками до легкового автомобіля і є справжнім універсальним транспортом , який з однаковою ефективністю використовується як для сімейного відпочинку , так і для роботи.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *