Яка різниця між бакалавром та спеціалістом

Кілька десятків років тому званням «бакалавр » могли похвалитися лише ті , хто вчився в європейському вузі , випускники ж вітчизняних навчальних закладів скромно іменувалися фахівцями. Сьогодні ситуація докорінно змінилася: поняття «бакалавр » і « дипломований спеціаліст» мирно співіснують в наших навчальних закладах. Причиною такого нововведення став поступовий перехід на дворівневе , як і у всій Європі , освіту. Але , як часто буває при появі нового поняття , виникла плутанина , і поняття «бакалавр » і «спеціаліст » стали взаємозамінними , що не зовсім вірно. Спробуємо розібратися , чим же відрізняються випускники ВНЗ , що носять звання «бакалавр » від тих , хто називається «фахівцем ».

 Відмінності (різниця) бакалавра від спеціаліста полягає у наступному :

Бакалавр — це вчена ступінь , а спеціаліст — професійна кваліфікація .
Щоб отримати звання бакалавра достатньо відучитися у ВУЗі не менше чотирьох років , щоб стати дипломованим спеціалістом термін навчання потрібно збільшити мінімум на рік.
Звання бакалавр визнається в Європі , а звання спеціаліст актуально тільки для пострадянського простору.
І бакалаврів та спеціалістів спочатку готують за загальними навчальними програмами , але з певного року навчання, програми розходяться і підготовка фахівців носить більш вузький , спрямований на певну спеціалізацію характер.

Походження і значення бакалавра та спеціаліста

Коріння у поняття « бакалавр» йдуть у середньовіччі. Так називали лицаря , який не мав власного прапора . Пізніше це поняття стало застосовуватися до студентів середньовічної Європи. Сьогодні бакалавром вважається випускник , який відучився у ВУЗі 3-4 роки і отримав базову вищу освіту. Якщо вам присвоїли звання бакалавра , то це означає , що ви отримали науковий ступінь. Програма, за якою йде підготовка бакалавра достатньо широка , вона включає в себе як загальноосвітні дисципліни , так і спеціальні .

«Спеціаліст» , або « дипломований спеціаліст» — це поняття суто радянське, позначало воно людини , який закінчив вищий навчальний заклад і отримав диплом з присвоєнням кваліфікації . Іншими словами , фахівець — це професійна кваліфікація . При цьому термін навчання у ВНЗ був фіксованим — 4,5 або 6 років. Якщо студент з якихось причин не доучувався весь термін , то ніякого звання він не отримував взагалі. На сьогоднішній день таку кваліфікацію отримує випускник , який відучився у вищому навчальному закладі не менше 5 років. При цьому останні курси навчання він присвятив певній вузькій спеціальності .

Бакалавр , як і дипломований спеціаліст , має право продовжити навчання і далі , і отримати звання магістра або вступити до аспірантури .

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Економіка
Коментарі:
  1. 4 года ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *