Яка різниця між бензин АІ-95 від АІ-92

Бензин — основний вид палива , використовуваний для заправки автомобілів. Отримують його шляхом перегонки нафти , під час якої утворюється кілька фракцій , однією з яких і є бензин. Автомобільний бензин відповідно до Держстандарту підрозділяється на чотири групи:

Нормал — 80;
Регуляр — 92;
Преміум — 95;
Супер — 98 .
Цифри біля назви бензину називаються октановим числом. Чим вище октанове число , тим краще , так як його величина визначає ступінь стабільності молекул бензину , що забезпечує відсутність детонації.

В даний час на автозаправках можна бачити всі марки бензину , але найбільш затребувані АІ -92 , АІ -95 і АІ -98. Буква А в марці бензину позначає те , що бензин призначений для використання в автомобілях. Буква І — говорить про те , що октанове число визначалося дослідним методом . Високооктанові марки бензину коштують дорожче.

Відмінність (різниця) бензину АІ- 95 від АІ -92 полягає в наступному:

Бензин АІ -95 має більш високе октанове число , завдяки чому вище ступінь стабільності , нижча ймовірність детонації і токсичність вихлопів.
При можливості вибору слід віддавати перевагу бензину АІ -95.

Бензин АІ -92

Бензин АІ -92 , відповідний групі Regular motor gasoline , є високооктановим автомобільним паливом , яке застосовується в карбюраторних двигунах внутрішнього згоряння. Такі двигуни працюють при високому ступені стиснення. Цей вид бензину забезпечує високу стійкість до детонації і плавну роботу двигуна. Бензин АІ -92 відноситься до « вимираючим » видів палива і в країнах Євросоюзу в даний час вже не виробляється . Це найбільш поширена марка бензину , використовувана у великих містах Російської Федерації та України . Може здійснюватися етилований ( кількість свинцю менше 0,15 г / л) і неетилований ( кількість свинцю до 0,013 г / л) , в ньому містяться антидетонаційні присадки.

Бензин АІ -95

Бензин АІ -95 відповідає групі Рremium motor gasoline . Це бензин поліпшеної якості. Для його приготування використовують бензин каталітичного крекінгу дистилятної сировини з додаванням ізопарафінових і ароматичних компонентів і газового бензину. У ньому містяться антидетонаційні присадки. Виробляється неетилований бензин з вмістом свинцю до 0,013 г / л. Розрізняють ще автомобільний бензин АІ -95 класу « Екстра». За всіма властивостями він аналогічний звичайному бензину АІ -95 , але не містить свинцю.

Порівняння АІ -92 і АІ -95

Різниця між бензином АІ -92 і АІ -95 полягає в різниці октанових чисел , яка складає всього 2-3 одиниці . При практичному використанні цих бензинів істотної різниці немає , так як помітного зниження швидкості згоряння не відбувається. Якщо підвищення октанового числа досягається за рахунок додавання в якості присадок ефірів , що відбувається найчастіше , то швидкість згоряння стає вище. У результаті спостерігається невелика економія кількості бензину і більше низька токсичність вихлопних газів. При цьому спостерігається запас по детонації , зниження ймовірності прогара поршнів і клапанів двигуна.

Таким чином , при виборі між бензинами АІ -95 і АІ -92 перевагу слід віддавати першому. За відсутності Аі -95 можливий зворотний перехід на низькооктановий бензин , але його слід розглядати як запасний варіант. Це рекомендують більшість виробників сучасних автомобілів. На жаль , як показує практика , якість бензину часто залежить не стільки від октанового числа , як від порядності виробника і продавця .

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *