Яка різниця між хетчбек та універсал

Вибираючи автомобіль , людина керується безліччю факторів , в числі яких вартість транспортного засобу , марка , модель авто , і, звичайно , тип кузова. Останній фактор відіграє чи не вирішальне значення , тому як від нього безпосередньо залежить комфорт і можливість правильної експлуатації автомобіля. Хетчбек і універсал користуються широкою популярністю у водіїв всього світу , і різниця між двома типами кузова якраз і обумовлює вибір автомобіліста на користь того чи іншого варіанта.

Відмінність (різниця) універсала від хетчбека полягає в наступному:

Розмір багажного відділення. У універсала він просторіше.
Різний дизайн. Задня частина автомобіля хетчбек більш елегантна, ніж у універсала .
У довжині автомобіля ( універсал довший) .
Універсал більш комфортний для високих пасажирів , що розташовуються на задньому сидінні.
У більшості випадків вартість універсалу вище.

хетчбек

Кузов автомобіля може мати один або два ряди сидінь , залежно від комплектації. Відмітна особливість даного типу кузова : наявність двері в задній стінці і , що найголовніше , укорочений задній звис . Останній фактор дозволяє легко відрізнити хетчбек за зовнішнім виглядом. Як наслідок , багажник автомобіля не так місткий, як , скажімо , в універсалі . Зате подібна конструкція дозволяє хетчбеку добре маневрувати в міських умовах , тому цей тип кузова широко затребуваний в мегаполісах. Ще одна перевага — можливість легкої паркування. Фактичне об’єднання салону і багажника має і негативну сторону: досить часто водії і пасажири скаржаться на неприємний запах з багажника , якщо там , наприклад , перевозяться якісь продукти.

Універсал

Це закритий двохоб’ємний кузов для пасажирських і вантажних перевезень. Можна сказати , що універсал — це седан , в якому збільшено багажне відділення і ззаду є додаткова підйомна двері. Як наслідок , переважна більшість універсалів мають п’ять дверей , рідше — три. Так як багажне відділення і салон об’єднані , це викликає ризик нанесення травм пасажирам вантажем, що перевозиться (наприклад , через ДТП ) . Тому в багатьох країнах світу використовують спеціальну розділову сітку , щоб гарненько захистити пасажирів від форс — мажорних ситуацій .

Порівняння хетчбека і універсала

Об’єднання багажного відділення та салону — це найбільш яскравий приклад подібності між хетчбеком і універсалом . У чому ж різниця між хетчбеком і універсалом ? У наступному :

  1. Розмір багажного відділення у хетчбека менше, відповідно , такий тип кузова рідше застосовується для вантажних перевезень. А от універсал спеціально купується багатьма компаніями в якості автомобіля для вантажних перевезень.
  2. У хетчбека більш елегантний дизайн (задня частина кузова) . Похила дверцята виглядає гарніше , ніж суворий вертикальний варіант універсалу . Наприклад , багато жінок віддають перевагу саме хетчбеки з причини їх естетичного зовнішнього вигляду .
  3. Універсал довшим. Важко сказати , перевага це чи недолік — все залежить від того , для яких цілей використовується автомобіль . Якщо для вантажних , то скоріше перевага , якщо для звичайної поїздки та перевезення пасажирів , то ближче до нестачі .
  4. Комфорт при їзді у універсала і хетчбека практично однаковий , хіба що в деяких універсалах високі пасажири , що розташовуються на задніх сидіннях , відчувають себе затишніше .
  5. Як правило , універсал коштує дорожче. Наприклад , тип кузова універсал у нових автомобілів Лада Пріора або Kia pro cee’d коштує дорожче , ніж хетчбек .

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *