Яка різниця між іридієвими та звичайними свічками

Останнім часом виробники просто засипали світовий авторинок різноманітними типами свічок запалювання. Однак вітчизняні водії звикли до звичайних свічок і традиційно насторожено ставляться до інновацій. Серед них особливої уваги заслуговують іридієві свічки.

Багатьом автолюбителям про іридієві свічки відомо лише те , що вони дорогі , а от про конкретні особливості та переваги всі говорять багато і не завжди чітко і ясно. То чи варто витрачатися на цю новинку , або ж по-старому обмежитися перевіреними звичайними свічками ?

Відмінність (різниця) іридієвих свічок від звичайних полягає в наступному:

Звичайні свічки представляють собою пристрій для займання горючої суміші в силовій установці для приведення автомобіля в рух.
Іридієві свічки володіють особливою конструкцією і виробляються із застосуванням іридію .
У іридієвих свічок — клиновидний бічний електрод і витончений центральний .
Іридієві свічки служать у декілька разів довше звичайних .
Іридієві свічки забезпечують стабільну роботу двигуна , легкий запуск в холодну погоду.
Звичайні свічки програють іридієвим за показниками підвищення потужності і економії палива.
Іридієві свічки значно дорожче звичайних і примхливі до якості палива.

Що таке іридієві свічки і звичайні

Звичайні свічки — це пристрій, що застосовується для займання паливоповітряної суміші та створення мінівзрива , який штовхає поршні силової установки , які обертають колінчастий вал для приведення автомобіля в рух.

Іридієві свічки — це пристосування , аналогічне за виконуваним завданням звичайним свічам , але виготовлене із застосуванням сплаву особливого металу — іридію .

Порівняння іридієвих свічок запалювання і звичайних

У чому ж різниця між іридієвими свічками і звичайними ? Головна відмінність полягає у використовуваному для виготовлення матеріалі — центральні електроди іридієвих свічок виготовляються із застосуванням рідкісноземельного металу іридію . Саме завдяки його властивостям ці свічки мають ряд переваг над звичайними .

Іридій характеризується відмінною міцністю і підвищеною температурою плавлення , тому електрод з напиленням з цього металу забезпечує значне продовження терміну служби пристрою .

Також незвичайна форма елементів іридієвої свічки : бічний електрод — клиновидний , а центральний — набагато менше по діаметру , ніж у звичайних свічок. Цим досягається потужне іскроутворення . Крім того , іридієві свічки сприяють більш стабільній роботі двигуна автомобіля і кращому запуску силової установки в морозні дні , ніж звичайні свічки.

Іридієві свічки більш економічні в плані витрати палива і забезпечують двигуну більше підвищення потужності , ніж звичайні свічки. Єдині недоліки іридієвих свічок — дорожнеча і примхливість до якості палива.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *