Яка різниця між класами автомобілів

На самому початку автомобільної ери , на рубежі XIX і XX століть , машини були виключно пасажирськими . Дуже скоро відбулося їх перше розділення за призначенням: для перевезення людей і для транспортування вантажів. Сьогодні існує кілька класифікацій автомобільного транспорту , але на першому місці завжди буде стояти його призначення .

Відмінності (різниця) класів автомобілів полягають у наступному:

Вантажні автомобілі забезпечують транспортування різноманітних вантажів. Вони перевозять вантажі як в кузові , так і в причепах .
Пасажирські автомобілі перевозять більше 8 чоловік , це автобуси різної місткості .
Легкові автомобілі перевозять від 2 до 8 осіб. Таких моделей випускається у світі більше з усіх класів автотранспорту.
У легкових автомобілів найбільшу різноманітність за типом кузова.
Вантажопасажирські автомобілі перевозять людей разом з вантажами.
Спеціальні автомобілі конструюються для виконання певних завдань вузького спрямування .

Які бувають класи автомобілів

Вантажні машини призначені для транспортування різних вантажів на малі і великі відстані .

Пасажирські перевозять понад 8 людей і являють собою різновиди автобусів.

Легкові перевозять до 8 осіб , це найбільш масово випускаються автомобілі .

Вантажопасажирські здатні перевозити одночасно людей і вантажі.

Спеціальні – це спеціалізовані автомобілі для виконання певних завдань.

Порівняння класів автомобілів

У чому ж різниця між класами автомобілів? Конструкція кожного з них ще на стадії проектування « заточена » для вирішення однієї певної задачі . Цим досягається її максимальна ефективність .

Вантажні автомобілі , поряд із залізничним , водним та повітряним транспортом , відіграють важливу роль в економіці будь-якої країни , забезпечуючи транспортування вантажів в потрібні місця. Вантажні автомобілі діляться за вантажопідйомністю і за типом кузова: бортові , криті , тентові , самоскиди , що перевозять готові будматеріали ( наприклад , бетономішалки) , рідкі та заморожені продукти , контейнери. До вантажних автомобілів відносяться і різноманітні тягачі: від потужних армійських і до далекобійних автопоїздів з причепами та напівпричепами .

Пасажирські автомобілі представлені виключно автобусами різної місткості . До цього класу належать і мікроавтобуси ( маршрутки ) , і трудівники міського громадського транспорту , і автобуси , що забезпечують приміські та місцеві пасажирські перевезення. Особливе місце серед автобусів займають спеціалізовані моделі – шкільні , призначені виключно для дітей. Більш потужні і габаритні автобуси курсують по міжміським трасам. Самі представницькі автобуси по конструкції , дизайну і рівню комфорту пасажирів – це туристичні моделі . Автобуси міжміського і туристичного призначення нерідко подорожують за межами країни.

Легкові автомобілі відкрили еру автотранспорту і сьогодні є безперечним лідером автомобільної промисловості. Щороку їх у всьому світі випускаються десятки мільйонів штук. Усередині свого класу легкові автомобілі діляться за типом кузова і по робочому об’єму циліндрів двигуна. Мабуть , саме тут сконцентрувалося все розмаїття конструкторської думки автопрому і весь дизайнерський розмах . Під одним дахом збираються скромні мікролітражки на двох людей і шикарні довгі лімузини , всередині яких ховаються багатії і суперзірки , ділові пікапи і сімейні мінівени , стрімкі седани і невибагливі кросовери . Легковий автомобіль нині не обходиться без застосування новітніх матеріалів , комп’ютерної начинки і супутникової системи позиціонування .

Вантажопасажирські автомобілі використовуються там , де потрібно одночасно перевезти і людей , і вантажі. Наприклад , на базі легкового мікроавтобуса створений перевізник малогабаритних предметів меблів і аналогічних вантажів разом з вантажниками . А на базі вантажного КамАЗа – автомобіль , який доставляє чергову слюсарну бригаду разом з інструментами та обладнанням до місця проведення термінових робіт .

До спеціальних автомобілів відноситься спеціалізований транспорт екстрених служб: карети швидкої допомоги та пожежні автомобілі . Велику окрему групу складають спеціальні автомобілі для виконання різних будівельних та дорожніх робіт : трактори , грейдери , екскаватори , бульдозери , автокрани . Для прибирання міських вулиць служать кілька типів збиральних автомобілів. Автокрамниці допомагають вести пересувну дрібнороздрібну торгівлю. У важкодоступні місця допоможуть дістатися амфібії , вижити в гарячих точках – бронемобілі . Нарешті , найяскравіші і знамениті представники спеціальних автомобілів – гоночні моделі: боліди Формули -1 , блискавки NASCAR , легкі та міцні баггі .

 

Оцініть статтю
Додати коментар