Яка різниця між класами легкових автомобілів

Вибір легкового автомобіля залежить від багатьох параметрів , у числі яких ціна , тип приводу , виробник. Але , як правило , основоположним чинником у виборі легкового автомобіля є його клас , який у свою чергу впливає на інші параметри , наприклад , ціну транспортного засобу. І в цій статті ми розглянемо основні класи легкових автомобілів.

Відмінність (різниця) класів легкових автомобілів один від одного полягає в наступному:

У габаритах — довжині , ширині і висоті автомобіля. Якщо машини класу A самі мініатюрні , то мінівени і позашляховики найбільші.
У прохідності . Деякі авто можуть проїхати навіть по сильно нерівній поверхні .
У вартості . Від класу A до F спостерігається поступово збільшення ціни . Причому різниця в ціні спостерігається і всередині одного класу.
У швидкості переміщення автомобіля. Звичайно , найшвидші автомобілі відносяться до класів F і купе. Значним швидкісним потенціалом можуть похвалитися кабріолети і родстери .

Які класи легкових автомобілів бувають ?

Клас A. Сюди входять три-і п’ятидверний хетчбек , як приклад можна навести Citroen C2 . Їх головною відмінною особливістю є невеликі габарити. Такий автомобіль ідеально підходить для поїздки в межах міста, і його , як правило , вибирають сім’ї з невеликою кількістю людей. Ходові якості у автомобілів даного класу не дуже високі .

Клас B. У цю групу крім хетчбеків можна включити і седани , довжина яких не перевищує 3,9 метра. Автомобілі класу B комфортні для поїздок всією сім’єю , навіть з урахуванням перевезення великої багажу. Яскравий приклад — авто чеського виробництва Skoda Felicia .

Клас C. Він є одним з найпопулярніших класів в нашій країні , тому як такі автомобілі поєднують в собі місткість, відносну компактність і універсальність. Крім того, що входять в цю групу транспортні засоби ( універсали , хетчбеки і седани , довжина яких варіюється від 3,9 до 4,4 метрів) мають цілком пристойні швидкісні якості. Приклад — німецький автомобіль VW Golf .

Клас D. Це вже середній клас , де довжина автомобілів варіюється від 4,4 до 4,7 метрів. Сюди також входять такі типи кузова , як седан , універсал і хетчбек . Транспортні засоби D- класу можна розділити на дві групи : звичайна — моделі з невисокою вартістю , що користуються величезним попитом (наприклад , Ford Mondeo ) та елітна , до якої входять більш дорогі і укомплектовані автомобілі (наприклад , Audi A4 ) .

Клас E. Автомобілі даного класу відрізняються значними розмірами ( довжина понад 4,7 метрів) і досить високою вартістю . Тут теж можна зробити поділ за двома групами : звичайні та елітні автомобілі . Класичний приклад — автомобіль Mercedes Benz E -класу.

Клас F. По-іншому даний клас іменують як «люкс». Автомобілі , що входять в цей клас ( седани і лімузини ) , дуже рідко купуються фізичними особами . Вартість авто представницького класу може перевищувати 300 000,00 євро , і яскраво вираженим представником цієї групи є німецький автомобіль Audi A8.

Мінівени і УПВ ( універсал підвищеної місткості) . Автомобілі з дев’ятьма посадочними місцями ( максимальна кількість ) можуть використовуватися не тільки для перевезення пасажирів , а й для вантажних перевезень. Класичний приклад мінівена — Volkswagen Sharan .

Позашляховики . У цю групу входять транспортні засоби ( трьох — або п’ятидверний універсали ) , ідеально підходять для важкодоступній місцевості. Автомобілі , пов’язані з позашляховикам , можна розділити на три групи : малі , середні і великі авто . Що стосується прикладів , то яскравим представником цього класу є УАЗ російського виробництва і Jeep Grand Cherokee .

Купе. Відразу варто відзначити , що автомобілі даного класу підходять тільки для рівних доріг , тому не скрізь в Росії вони затребувані. Сюди входять в першу чергу дуже дорогі автомобілі місткістю до чотирьох чоловік. Як приклад можна навести модель Audi TT.

Авто з відкритим кузовом ( кабріолети і родстери ) . Ці спортивні автомобілі з відкритим верхом ( або з трансформується жорстким дахом ) підходять насамперед для їзди в жарку погоду. І тут варто відзначити той факт , що автомобілі даного класу добре підходять тільки для їзди по рівній поверхні . Приклад — Mercedes- Benz SLK .

Порівняння класів легкових автомобілів

У чому ж різниця між класами легкових автомобілів? Вони відрізняються між собою досить сильно. І основні ознаки відмінності варто розглянути детальніше:

Габарити. Всі класи автомобілів мають різні габарити : найкомпактнішими є авто класу A , в той час як мінівени або позашляховики є самими габаритними . Цей фактор безпосередньо впливає на кількість посадочних місць.
Прохідність. Позашляховики , мінівени і більшість машин класу C , D і E добре адаптовані до російських дорогах . А ось , наприклад , кабріолети , родстери і автомобілі класу купе не пристосовані для їзди на нерівній поверхні .
Вартість . Вона коливається дуже серйозно , в тому числі і між автомобілями всередині одного класу. Звичайно , за дорожнечею пальма першості належить транспортним засобам класу F і купе.
Швидкісні якості. Тут попереду планети всієї родстери і дорогі автомобілі представницького класу. Якщо в першому випадку людина платить , насамперед , за швидкість , то другому випадку крім швидкого переміщення він платить за підвищений комфорт і престиж .

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *