Яка різниця між компанія та організація

Об’єднання людей дозволяють їм домогтися своїх цілей швидше і ефективніше , особливо якщо мова йде про бізнес або соціальних проектах. Компанії та організації — це різні форми взаємодії громадян та юридичних осіб , які на перший погляд є синонімами. Однак насправді між ними є відмінності , що впливають на розуміння даних категорій .

Відмінність (різниця) компанії від організації полягає в наступному:

Мета діяльності . Компанія — це завжди комерційне підприємство , в той час як організація може бути некомерційною .
Реєстрація та формальний статус . Громадська організація може вести свою діяльність у вільному порядку . Для комерційної діяльності компанії реєстрація обов’язкова .
Склад . Компанія завжди представлена однією юридичною особою , а організація може включати в себе цілу групу компаній.
Ієрархія . Компанія представляє собою ієрархічну структуру , де є керуючий . Організація може мати мережевий статус , де є тільки лідери , а не адміністратори .

Що таке компанія і організація

Компанія — це юридична особа, яка веде підприємницьку діяльність і зареєстровано в установленому порядку. Йому відповідає певна правова форма : ТОВ , ВАТ , ТДВ та інші. Компанія може бути державної та приватної власності , а також змішаної .

Організація — це об’єднання фізичних або юридичних осіб для досягнення спільних цілей. Кількість учасників становить 2 і більше , а діяльність може бути комерційною або некомерційною . Організація займається виробництвом , реалізує соціальний проект , є споживчим союзом і т.д.

Порівняння компанії та організації

У чому ж різниця між компанією і організацією ? Виходячи з отриманих даних , компанія завжди створюється для отримання прибутку , а організація може мати некомерційний характер. Це визначається не тільки статусом об’єднання , але і його організаційно -правовою формою . Компанії реєструється як ТОВ, ТДВ , ЗАТ, а організації можуть діяти неформально . У деяких країнах світу , втім , така активність є незаконною.

У компанії завжди є керівництво , яке приймає рішення і визначає розвиток об’єднання. Організація може мати якісно іншою структурою , в тому числі мережевого типу , де немає формальної адміністрації , а всі учасники наділені рівними правами.

Автор: Гнатюк У рубриці: Економіка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *