Яка різниця між ксенон та галоген

У нещодавно кинувши в Лету радянські часи у вітчизняних автолюбителів було не так багато можливостей вибору типів автомобільних фар. Чи то справа наші дні — сучасний ринок автомобільних запчастин і аксесуарів пропонує широкий асортимент автооптики на будь-який смак .

Досить довго популярністю користувалися галогенові фари , але останнім часом автолюбителі все частіше віддають перевагу більш прогресивний ксенон. У чому ж різниця між цими типами фар і як не помилитися при виборі «око» для улюбленого автомобіля ?

Відмінність (різниця) ксенону від галогену полягає в наступному:

Галоген — така автооптика заснована на галогенних лампах із застосуванням рефлекторів і розсіює скла.
Ксенон — нова технологія, заснована на світінні електричної дуги.
Ксенон ефективніше галогену , а його світло — максимально близький до природного сонячного .
Ксенон довговічніше і не залежить від механічних впливів ( трясіння ) .
Ціни на ксенонову оптику вище , ніж на галогенну .

Що таке ксенон та галоген

Галоген — так спрощено називають галогенові фари , в яких застосовуються лампи розжарювання галогенного типу та рефлектори ( параболічні дзеркала) з розсіює склом.

Ксенон ( ксенонові фари) — система освітлення крім власне фар включає в себе блоки запалювання і електронного керування. Світіння забезпечується електродугою , що виникає між двома електродами.

Порівняння ксенону і галогену

У чому ж різниця між ксеноном і галогеном ? Галогенні лампи по суті є лампами розжарювання , світіння яких забезпечується вольфрамовими нитками у скляній колбі .

Ксенон дорожче , конструктивно складніший , але і прогресивніше , ніж галоген. Ксеноновий оптика працює на основі дугового розряду без використання вольфрамових ниток.

Ксенон значно ефективніше галогенною оптики , він менше навантажує бортову електромережу. Крім того , ксенонове світло не подразнює очі і максимально близький до природного денного світла .

Основна частина енергії галогенних ламп витрачається на тепло , і лише мала частина — на освітлення. Показники ксенону обернено пропорційні .

Галогенні лампи зазвичай служить порядку 400-700 годин , ксенон — у кілька разів довше. Галоген дуже сприйнятливий до механічних впливів. Так , через сильну трясіння вольфрамова нитка може зруйнуватися , фара буде виведена з ладу. З ксеноном такого не станеться через особливості конструкції та принципу дії.

Переваги ксенону перед галогеном в підсумку дозволяють ксеноновим оптиці підвищити безпеку пересування у вечірній і нічний час.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *