Яка різниця між купе та седан

Значення кузова автомобіля важко переоцінити — він несе масу як практичних , так і естетичних функцій . Сучасна промисловість радує нас великою різноманітністю кузовів на будь-який смак .

Одним з найпопулярніших є седан , але і купе користується успіхом у багатьох водіїв . При цьому важливо розуміти , чим відрізняється купе від седана , адже автомобіль — дороге придбання, яке буде зі своїм власником не один рік.

Відмінність (різниця) купе від седана полягає в наступному:

Купе — тип кузова з двома дверима , найчастіше спортивного вигляду ; задній ряд сидінь або відсутній, або обмеження місткості для дорослої людини.
Седан — найпопулярніший тип кузова з чотирма дверима і повнорозмірними сидіннями.
Посадка в купе задніх пасажирів незручна і вимагає попередньої висадки людей з передніх сидінь.
Купе максимально комфортно для водія і переднього пасажира.
Багажник купе зазвичай більше за обсягом , ніж багажник седана.
Кузов типу «купе» міцніше седана через особливості конструкції.

Що таке купе і седан

Купе — закритий пасажирський тип кузова з двома дверима і одним рядом сидінь ( або присутній задній ряд обмеженою місткості) .

Седан — наймасовіший тип кузова з двома (трьома) рядами повнорозмірних сидінь, задні двері завжди відсутній.

Порівняння купе і седана

У чому ж різниця між купе і седаном ? У першу чергу , в характері , якщо так можна сказати про тип кузова. Купе найчастіше має спортивний , іноді навіть агресивний , хижий вид . Друга важлива відмінність — кількість дверей . У купе їх всього дві , тоді як у седана — всі чотири . Дводверні седани зустрічаються рідко. Зате двері купе більше за розмірами і масивніше .

У седані обов’язково присутні два ряди повнорозмірних сидінь , а в купе — часто всього один. Навіть якщо в купе є заднє сидіння , воно мало за розмірами і комфортно лише для дітей. Зате обсяг багажника купе звичайно трохи більше , ніж у седана .

Посадка на задні сидіння в купе утруднена і незручна — водієві і людині праворуч від нього доведеться вийти , щоб пропустити в салон пасажирів. З седаном таких проблем не виникне. В купе все продумано для максимальної зручності двох чоловік — водія і одного пасажира, що сидів поруч з ним.

Конструктивні особливості купе такі, що цей тип кузова міцніше , жорсткіше , ніж седан .

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *